2019 թվականի ՏՏ միջազգային կոնգրեսը կկայանա Հայաստանում
World Congress on Information Technology՝ WCIT-ն՝ ամբողջ աշխարհի ՏՏ ոլորտի խոշորագույն իրադարձություններից մեկը, 2019թ.-ին կանցկացվի Հայաստանում:
Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 5-ին Digitec ամենամյա ցուցահանդեսին նվիրված մամուլի ասուլիսում տեղեկացրեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էմիլ Տարասյանը:
«Այս տարվա հոկտեմբերի 3-ից 5-ը Հայաստանի պատվիրակությունը կմասնակցի Բրազիլիայի մայրաքաղաքում տեղի ունենալիք ՏՏ միջազգային կոնգրեսին: Շնորհիվ ԻՏՁՄ-ի՝ 2019 թվականին կոնգրեսը կկայանա Հայաստանում, ինչը մեծ առաջընթաց է», -հավելեց Էմիլ Տարասյան:
Կոնգրեսը կազմակերպվում է յուրաքանչյուր երկու տարին մեկ տարբեր երկրներում՝ ներգրավելով համաշխարհային ինֆորմացիոն և կոմունիկացիոն տեխնոլոգիաների ոլորտի ավելի քան 3000 ներկայացուցիչների: Կոնգրեսի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային միությունը, որը ներառում է ՏՏ ոլորտի մոտ 80 ասոցացիաներ և համաշխարհային ՏՏ շուկայի 90%-ը:

Armenia to host World Congress on Information Technology in 2019
One of the largest events in the IT sphere, the World Congress on Information Technology (WCIT), will be held in Armenia in 2019.
Armenian Deputy Minister of Economy Emil Tarasyan said the aforementioned at the press-conference on occasion of the annual Digitec exhibition.
The Congress is held once in two years, he added. Over 3000 representatives of the sphere will visit Armenia to attend the event. The organizers of the Congress are the World Information Technology and Services Alliance (WITSA), which includes nearly 80 associations of the sphere and 90 percent of the IT market.
Tarasyan also noted that the Armenian delegation will take part in the international IT congress in Brazil on September 3-5.