«Շնայդեր էլեկտրիկը» արտադրությունը տեղափոխելու է Հայաստան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է էներգետիկայի ոլորտում գործող ֆրանսիական «Շնայդեր էլեկտրիկ» ընկերության Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների գծով նախագահ Յոհան Վանդերպլաետսենի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Վարչապետը ողջունել է ֆրանսիական ընկերության՝ Հայաստանում գործունեություն ծավալելու և ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու նախաձեռնությունը և այդ ուղղությամբ գործնական քայլերի իրականացումը: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ մեր երկրում առկա են էներգետիկայի ոլորտում գործելու լայն հնարավորություններ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Յոհան Վանդերպլաետսենը նշել է, որ ուսումնասիրել են Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները՝ ընդգծելով, որ առկա են էլեկտրաէներգիայի արտադրության բարենպաստ պայմաններ: «Շնայդեր էլեկտրիկ»-ի Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների գծով նախագահը շեշտել է, որ նախատեսում են իրենց տեխնոլոգիական արտադրությունը տեղափոխել Հայաստան, կիրառել արտադրական նորագույն տեխնոլոգիաներ և բուհերի հետ համագործակցությամբ պատրաստել անհրաժեշտ կադրեր:

Schneider Electric is moving to Armenia
Prime Minister Hovik Abrahamyan received a delegation headed by Johan Vanderplaetsen, Schneider Electric President for Russia and the CIS.
The Prime Minister welcomed the French company’s initiative to do business and implement investment projects in our country. Hovik Abrahamyan said there are wide opportunities available in Armenia’s energy sector.
Thankful for the reception, Johan Vanderplaetsen noted that they had explored the possibilities of implementing investment projects in Armenia and stressed that there are favorable conditions for electricity production. He went on to emphasize that they are planning to bring the Company’s technology to Armenia, use the latest production technologies and train the necessary personnel in cooperation with universities.