Սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ խորհրդակցություն
Օգոստոսի 15-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը և Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների, «Հայրենիք-Սփյուռք կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի, «Իմ Հայաստան» փառատոնի, «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականի ղեկավարները:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրին շաբաթվա ընթացքում նախարարության ծրագրերի շրջանակներում կատարած աշխատանքները:
Ամփոփվեցին «Իմ Հայաստան» փառատոնի «Պարարվեստի օրերի» և «Երգչախմբային օրերի» արդյունքները:
Կարևորվեցին «Արի տուն» ծրագրի վերջին՝ 8-րդ փուլի պատշաճ կազմակերպումը, սիրիահայերի սոցիալական ապահովությանն ուղղված նոր ծրագրերի իրականացումը:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանձնարարեց առաջիկա միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներն իրականացնել բարձր պատասխանատվությամբ, մասնավորապես՝ «Իմ Հայաստան» փառատոնի հետագա ընթացքը, «Հայկական աշխարհը համացանցում» գիտաժողովը, Լրագրողների համահայկական 8-րդ համաժողովը, Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը և այլ ընթացիկ միջոցառումները:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/08/1110.jpg)
В Министерстве Диаспоры РА под руководством министра Грануш Акопян 15 августа состоялось совещание, в котором участвовали заместители министра Серж Срапионян и Ваагн Меликян, руководитель аппарата Фирдус Закарян, руководители структурных подразделений, ГНКО «Центр Родина-Диаспора», фестиваля «Моя Армения», электронного издания «Армяне сегодня».
Руководители структурных подразделений представили работы, выполненные в течение недели в рамках программ Министерства.
Были подведены итоги «Дней танцевального искусства» и «Дней хорового искусства» фестиваля «Моя Армения».
Была отмечена важность организации на должном уровне заключительного, 8-го этапа программы «Ари тун», реализации новых программ, направленных на социальное обеспечение сирийских армян.
Министр Грануш Акопян поручила подготовительные работы предстоящих мероприятий – в частности, дальнейший ход фестиваля «Моя Армения», симпозиум «Армянский мир в �?нтернете», 8-й общеармянский форум журналистов, очередное заседание межведомственной комиссии по координации проблем сирийских армян и других текущих мероприятий, – проводить с высокой ответственностью,