Երեւանի եւ Բաթումիի միջեւ կարող են իրականացվել ուղիղ ավիաչվերթեր
Աջարիայի Ինքնավար Հանրապետության կառավարության ղեկավար Զուրաբ Պատարիձեն եւ Բաթումում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոս Եղիշե Սարգսյանը քննարկել են Երեւանի եւ Բաթումի միջեւ ուղիղ ավիահաղորդակցության հաստատման անհրաժեշտությունը՝ զբոսաշրջությունը զարգացնելու նպատակով:
Հանդիպման մասին տեղեկությունն«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հաստատեցին Բաթումիում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են առեւտրատնտեսական համագործակցության եւ զբոսաշրջության զարգացման հարցերը: Գլխավոր հյուպատոսը համատեղ մշակութային միջոցառումներ անցկացնելու պատրաստակամություն Է հայտնել:
«Աջարիայի եւ Հայաստանի միջեւ արդեն երկար տարիներ  համագործակցություն Է իրականացվում տարբեր ուղղություններով: Տարածաշրջանը գործընկերային հարաբերություններ ունի եղբայր-քաղաքների հետ, ինչն ապագայում պետք Է Էլ ավելի ակտիվացվի»,-նշել Է Պատարաձեն:

Между Ереваном и Батуми могут осуществляться прямые авиарейсы
Глава правительства Автономной Республики Аджария Зураб Патаридзе и генеральный консул Армении в Батуми Егише Саркисян обсудили необходимость налаживания прямого авиасообщения между Ереваном и Батуми в целях развития туризма. Эти сведения в беседе с «Арменпресс» подтвердили в генеральном консульстве РА в Батуми.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы торгово-экономического сотрудничества и развития туризма. Генеральный консул изъявил готовность провести совместные культурные мероприятия.
«Между Аджарией и Арменией уже долгие годы осуществляется сотрудничество по различным направлениям. Регион имеет партнерские отношения с городами-побратимами, что в перспективе должно еще более активизироваться», – отметил Патарадзе.
В последние годы заметно возросла численность жителей Армении, посещающих Аджарию.
Армения занимает третье место по численности иностранных посетителей, прибывших в Грузию с начала года.