ՀՀ ՍՓՅՈւՌՔԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈւԹՅՈւնԸ 5 ՏԱՐԵԿԱՆ Է
Թույլ տվեք շնորհավորել Ձեզ և հանձին Ձեզ՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության ողջ աշխատակազմին 5-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Հինգ տարիների ընթացքում Ձեր ղեկավարած նախարարությունը կարողացել է հասնել մեծ հաջողությունների՝ ողջ աշխարհի հայությանը համախմբելու նվիրական գործում:
Ամենօրյա քրտնաջան, պտղաբեր ու ստեղծարար աշխատանքի հինգ տարիներ…Այդ կարճ շրջանում Դուք կարողացել եք անել այնքան գործ, որը գոհացուցիչ կլիներ անգամ դրա տասնապատիկ ժամանկահատվածի համար: Ձեր գերատեսչության պատմությունը վառ օրինակն է այն բանի, թե ինչերի կարելի է հասնել, երբ նախաձեռնողականությանն ու պրոֆեսիոնալիզմին գումարվում է կազմակերպչի անուրանալի տաղանդը: Ազգային ինքնագիտակցության վերելքի այս շրջանում դժվար է գերագհնահատել Ձեր ծավալած գործունեության նշանակությունը ողջ հայ ժողովրդի համար: Շնորհիվ Ձեզ և Ձեր անսպառ էներգիայի՝ Սփյուռքի հայերը մշտապես զգում են իրենց պատմական հայրենիքից բխող սերն ու ջերմությունը՝ նրա հետ կապելով իրենց նվիրական հույզերը, հույսերն ու երազանքները:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, երկար տարիների կյանք, նոր հաջողություններ և նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր շնորհակալ գործունեության ասպարեզում՝ ի շահ մեր սիրելի Հայրենիքի բարգավաճման:

Уважаемая госпожа Акопян!
Позвольте поздравить Вас и в Вашем лице Министерство диаспоры Республики Армения с пятилетним юбилеем. За истекший короткий период возглавляемое Вами Министерство добилось больших успехов в деле объединение армян всего мира.
Позади пять лет ежедневного и кропотливого, плодотворного и возвышенного созидательного труда, направленного на благо нашего народа. За эти немногие годы Вами сделано столько, что хватило бы и на десять таких сроков.
�?стория Вашего учреждения – яркий пример того, сколько можно сделать, если инициативу и профессионализм соединить с талантом организатора. В период роста национального самосознания, стремления к этническому и этнокультурному самоопределению трудно переоценить значение Вашей деятельности для всего армянского народа. Благодаря Вам и Вашей энергии, армяне чувствуют тепло и любовь своей исторической Родины, связывая с ней свои мечты, надежды и чаяния.
Позвольте ещё раз поздравить Вас с юбилеем и пожелать Вам здоровья, долгих лет жизни, успехов, больших достижений в Вашей благородной деятельности на благо и процветание нашей любимой Армении.