Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժի կրակոցից 20-ամյա զինծառայող է վիրավորվել
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 670 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում հունիսի 29-ին` ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. Հրաչ Վաղինակի Գեւորգյանը: Նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В результате обстрела со стороны ВС Азербайджана ранен солдат ВС НКР
В ночь на 30 июля ВС Азербайджана около 30 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел по карабахским позициям более 670 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
В результате обстрела с азербайджанской стороны около 23:25 часов 29 ибля ранен солдат Грач Геворкян (1996 г.р). Состояние раненого оценивается как удовлетворительное. �?нцидент произошел на восточном направлении линии соприкосновения.
Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство.