Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժի կրակոցից 20-ամյա զինծառայող է վիրավորվել
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 670 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում հունիսի 29-ին` ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. Հրաչ Վաղինակի Գեւորգյանը: Նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

20-year-old soldier wounded in Karabakh
The Azerbaijani side violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces 30 times from late Friday night to early Saturday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 670 shots toward the Karabakh position-holders, Karabakh Defense Army said in a statement.
A 20-year-old Karabakh soldier was wounded in ceasefire violation by Azerbaijani side. Hrach Vaghinyan is in a satisfactory condition. An investigation has been launched.