Երիտասարդական հավաքից մասնագիտական մեծ պաշար ձեռք բերեցի. «Հայաստան.ստեղծենք միասին» հավաքի մասնակից
ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության, «Լույս» և «Այբ» հիմնադրամների հետ համագործակցությամբ կայացած «Հայաստան. Ստեղծենք միասին» առաջին երիտասարդական հավաքի մասնակից Իշխան Ներսիսյանը Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռադիոտեխնիկայի և կապի հաղորդակցության ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանող է: Հավաքի ժամանակ ընդգրկված էր «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ» աշխատանքային խմբում:
Առաջին անգամ էր մասնակցում նման նախաձեռնությունների: Հավաքի 4 օրերի ընթացքում մասնագիտական մեծ պաշար է ձեռք բերել, ինչպես նաև՝ մանրամասն տեղեկություն ստացել Հայաստանում Տեղեկատվական տեխնոլոգինաների ոլորտի մասին:
«Մասնակցությունս կարևորում եմ նաև այն պատճառով, որ արտասահմանյան տարբեր համալսարաններում սովորող սփյուռքահայ ուսանողների հետ փորձի փոխանակում կատարեցինք, միմյանց հետ շփման արդյունքում պայմանավորվեցինք կապը պահպանել և հետագա համագործակցության ուղիներ որոնել: Անշուշտ, այս հավաքը Հայաստան-Սփյուռք կապերի մերձեցման լավագույն դրսևորումներից էր»,-«Հայերն այսօրի» հետ զրույցում ասաց Իշխան Ներսիսյանը և հավելեց, որ ցանկանում է հետագայում իր կատարած աշխատանքների շնորհիվ նպաստել Հայաստանում ՏՏ ոլորտի զարգացմանը, որպեսզի մեր պետությունն առավել ճանաչված դառնա աշխարհում:

На молодежном слете приобрел большой профессиональный запас: участник слета «Создадим Армению вместе»
Участник первого молодежного слета «Создадим Армению вместе», организованного по инициативе Министерства Диаспоры в сотрудничестве с ВАБС, фондами «Луйс» и «Айб» �?шхан Нерсисян – студент 2 курса факультета радиотехники и связи Армянского национального политехнического университета. Во время слета он был включен в рабочую группу «�?нформационные технологии».
В подобном мероприятии он участвовал впервые. В течение 4 дней слета он приобрел большой профессиональный запас, а также получил подробные сведения о сфере информационных технологий Армении.
«Участие свое считаю важным еще и потому, что мы обменялись опытом со студентами-армянами из Диаспоры, обучающимися в зарубежных вузах. Условились сохранить связь и искать пути дальнейшего сотрудничества. Несомненно, этот слет стал одним из лучших проявлений сближения связей Армения-Диаспора», – в беседе с «Армяне сегодня» сказал �?шхан Нерсисян, добавив что хочет благодаря работе, которую будет выполнять в дальнейшем, способствовать развитию  сферы �?Т в Армении, чтобы наше государство стало более известным в мире.