«Հայաստան.ստեղծենք միասին». Ուրախ եմ, որ Հայաստանը զարգացած աշխահին ներկայանալի պետություն է դարձել
Անդրե Ֆեսթեքջյանը «Հայաստան. ստեղծենք միասին» առաջին երիտասարդական հավաքին մասնակցելու է եկել ԱՄՆ-ից, որտեղ ծնվել և մեծացել է: Իսկ այժմ բարձրագույն կրթություն է ստանում ԱՄՆ-ի Փենսիլվանիայի համալսարանի Քաղաքական և համակարգչային գիտություններ ֆակուլտետում:
Հավաքից տպավորությունները շատ մեծ են: Ուրախ է, որ առիթ է ունեցել նորից Հայաստան գալու և վայելելու հայաստանյան ամառը:
«Հայերն այսօրի» հետ զրույցում Անդրեն նշեց, որ տպավորված է հավաքի շրջանակներում տարբեր կազմակերպություններ այցելելուց, որտեղ իրենց են ներկայացրել Հայաստանում ՏՏ ոլորտում տարվող աշխատանքների մասին: Հիացումի և հպարտության պահեր է ապրել այցելելով Դիլիջանի «UWC Հայաստան» քոլեջ և «Այբ» դպրոց:
«Ուրախ եմ, որ Հայաստանն այսքան զարգացած ու աշխահին ներկայանալի պետություն է դարձել: Երկրորդ անգամ այցելելով Հայաստան` տարբեր բնագավառներում զարգացումն ու առաջխաղացումը չնկատել պարզապես անհնարին է:
Ես հավատում եմ Հայաստանի պայծառ ապագային, որի զարգացման գործում մեզանից յուրաքանչյուրը պետք է դերակատարում ունենա: Եթե համալսարանն ավարտելուց հետո չվերադառնամ Հայաստան, ապա դրսում աշխատելով` կնպաստեմ հայաստանցիների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելուն»,-զրույցն ամփոփեց Անդրեն:

«Создадим Армению вместе»: Рад, что Армения стала государством, представимым развитому миру
Андре Фестекчян для участия в первом молодежном слете «Создадим Армению вместе» приехал из США, где родился и вырос. Сейчас получает высшее образование на факультете политологических и компьютерных наук Пенсильванского университета.
Впечатления от слета очень большие. Рад, что имел повод снова приехать в Армению и наслаждаться армянским летом.
В беседе с «Армяне сегодня» Андре отметил, что особенно большое впечатление получил от посещения в рамках слета различных организаций, где им представили работу, проводимую в сфере �?Т Армении. Мгновения восхищения и гордости пережил, посетив Дилижанский колледж «UWC Армения» и школу «Айб».
«Рад, что Армения стала таким развитым и  представимым государством. Второй раз приезжая в Армению, просто невозможно не заметить развитие и прогресс в различных областях.
Я верю в светлое будущее Армении, в дело развития которой каждый из нас должен сыграть свою роль. Если по окончании университета не вернусь в Армению, то работая за рубежом, посодействую обеспечению благоприятной жизни для жителей Армении», – заключил Андре.