Այցելություն Հայաստանի ազգային ինժեներական լաբորատորիաներ և Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն
Հուլիսի 13-ին «Հայաստան. ստեղծենք միասին» երիտասարդական առաջին հավաքի «Ինժեներիա և նոր տեխնոլոգիաներ» աշխատանքային խմբի անդամներն այցելեցին Հայաստանի ազգային ինժեներական լաբորատորիաներ (ANEL) և Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն (MIC):
Հայաստանի ազգային ինժեներական լաբորատորիաներ երիտասարդական հավաքի մասնակիցները շրջեցին գրաֆիկական ծրագրավորման, նյութերի դիմադրության, էլեկտրոնիկայի, ուժային էլեկտրոնիկայի, էլեկտրական մեքենաների, էներգետիկայի, էլեկտրատեխնիկայի, չափումների, ռոբոտաշինության, միկրոկարգավորիչների, կապի համակարգիչների, հեռահաղորդակցման, մեխանիկամեքենագիտության, կառավարման համակարգերի գիտահետազոտական լաբորատորիաներում, ծանոթացան կազմակերպության հաջողություններին և առաջիկա ծրագրերին:
Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնում երիտասարդներին ողջունեց տնօրեն Արտաշես Վարդանյանը: Նա հանգամանորեն ծանոթացրեց կենտրոնի աշխատանքներին, մթնոլորտին, հեռակնարներին: Արտաշես Վարդանյանը նշեց, որ IT ոլորտը Հայաստանում ամենաարագ զարգացող ոլորտն է, և իրենց կենտրոնն էլ ապագային մտված շատ նոր ինովացիոն ծրագրեր ու մեկնարկային նախաձեռնություններ ունի»: Հանդիպման վերջում նա սիրով պատասխանեց երիտասարդներին հետաքրքրող հարցերին: Ծավալվեց աշխույժ, արդյունավետ քննարկում:
Տեսաշարով ներկայացվեցին Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի Իկուլբատոր ձեռնարկությունների հիմնումը և նոր նախագծերը (Star-ups):

Посещение Национальных инженерных лабораторий и инновационного центра «Майкрософт»
Члены рабочей группы «�?нженерия и новые технологии» первого молодежного слета «Создадим Армению вместе» 13 июля посетили Национальные инженерные лаборатории (ANEL) и инновационный центр «Майкрософт» (MIC).
В Национальных инженерных лабораториях участники молодежного слета обошли научно-исследовательские лаборатории графического программирования, сопротивления материалов, электроники, силовой электроники, электрических машин, энергетики, электротехники, измерений, роботостроения, микрорегуляторов, регуляторов связи, телекоммуникации, механикомашиноведения, систем управления, ознакомились с успехами и перспективными программами организации.
В инновационном центре «Майкрософт» молодых людей приветствовал директор Арташес Варданян, подробно ознакомивший с работой центра, атмосферой, перспективами. Он отметил, что сфера �?Т в Армении самая развивающаяся и их центр имеет много инновационных программ и пилотных инициатив, ориентированных на будущее. В завершение встречи он ответил на вопросы молодых людей, развернулось оживленное плодотворное обсуждение.
Видеорядом были представлены основание инкубатора предприятий и новых проектов (Star-ups) инновационного центра «Майкрософт».