Հատուկ հաշվեհամարի գումարներով կատարված աշխատանքները ներկայացվելու են հասարակության կողմից վստահություն վայելող մի խումբ գործիչների
Արցախի Հանրապետության վարչապետի մամլո խոսնակ Արտակ Բեգլարյանն անդրադառնալով այսօր` հուլիսի 8-ին, Ազգային ժողովում ներկայացված ԱՀ կառավարության օպերատիվ շտաբի գործունեության հաշվետվությանը` իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Հատկապես նրանք, ովքեր հատուկ հաշվեհամարի գումարների ծախսման մասով անվստահություն ունեն կառավարության հանդեպ, պետք է հաշվի առնեն, որ ԱԺ-ին (այդ թվում՝ ընդդիմադիր պատգամավորներին) են ներկայացվել բազմաթիվ մանրամասներ, որոնք կրում են գաղտնի տեղեկատվություն: Սա նշանակում է, որ պատգամավորները կարող են ամբողջությամբ վերահսկել ծախսերը և, որևէ խնդիր նկատելիս, բարձրաձայնել դրա մասին:
Կառավարությունը պարբերաբար հրապարակում է հատուկ հաշվեհամարի մուտքերի հաշվետվությունը, իսկ հուլիսի 11-ին կհրապարակի ծախսերի եռամսյակային հաշվետվությունը՝ ընդհանուր տվյալներով՝ առանց բացահայտելու ռազմական գաղտնիք պարունակող մասերը »,- գրել է Բեգլարյանը և հավելել, որ մոտակա ժամանակահատվածում հատուկ հաշվեհամարի գումարներով կատարված աշխատանքները ներկայացնելու են նաև մի շարք հասարակական-քաղաքական գործիչների, ովքեր վստահություն են վայելում հասարակության շրջանում:

Работы, проделанные на суммы со специального счета будут представлены группе деятелей, пользующихся доверием общества
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/07/47894.jpg)
Пресс-секретарь премьер-министра Республики Арцах Артак Бегларян, коснувшись представленного сегодня, 8 июля, в Национальном Собрании отчета о деятельности оперативного штаба правительства НКР, на своей фейсбуковской страничке написал:
«Особенно те, кто питает недоверие к правительству в части расходования сумм со специального счета, должны учитывать, что НС (в том числе оппозиционным депутатам) представлено множество подробностей, содержащих секретную информацию. Это означает, что депутаты могут полностью контролировать расходы и, заметив какие либо проблемы, говорить о них.
Правительство периодически публикует отчеты о поступлениях на специальный счет, а 11 июля опубликует квартальный отчет о расходах общими данными, не раскрывая подробности, содержащие военную тайну», – написал Бегларян, добавив, что в ближайшее время работы, проделанные на суммы со специального счета, будут также представлены группе общественно-политических деятелей, пользующихся доверием общества.