Հատուկ հաշվեհամարի գումարներով կատարված աշխատանքները ներկայացվելու են հասարակության կողմից վստահություն վայելող մի խումբ գործիչների
Արցախի Հանրապետության վարչապետի մամլո խոսնակ Արտակ Բեգլարյանն անդրադառնալով այսօր` հուլիսի 8-ին, Ազգային ժողովում ներկայացված ԱՀ կառավարության օպերատիվ շտաբի գործունեության հաշվետվությանը` իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Հատկապես նրանք, ովքեր հատուկ հաշվեհամարի գումարների ծախսման մասով անվստահություն ունեն կառավարության հանդեպ, պետք է հաշվի առնեն, որ ԱԺ-ին (այդ թվում՝ ընդդիմադիր պատգամավորներին) են ներկայացվել բազմաթիվ մանրամասներ, որոնք կրում են գաղտնի տեղեկատվություն: Սա նշանակում է, որ պատգամավորները կարող են ամբողջությամբ վերահսկել ծախսերը և, որևէ խնդիր նկատելիս, բարձրաձայնել դրա մասին:
Կառավարությունը պարբերաբար հրապարակում է հատուկ հաշվեհամարի մուտքերի հաշվետվությունը, իսկ հուլիսի 11-ին կհրապարակի ծախսերի եռամսյակային հաշվետվությունը՝ ընդհանուր տվյալներով՝ առանց բացահայտելու ռազմական գաղտնիք պարունակող մասերը »,- գրել է Բեգլարյանը և հավելել, որ մոտակա ժամանակահատվածում հատուկ հաշվեհամարի գումարներով կատարված աշխատանքները ներկայացնելու են նաև մի շարք հասարակական-քաղաքական գործիչների, ովքեր վստահություն են վայելում հասարակության շրջանում:

Works carried out with sums in special bank account ot be presented to several figures enjoying public trust
Spokesman of the Prime Minister of the Artsakh Republic Artak Beglaryan wrote the following on his Facebook page as he touched upon the report of the operative headquarters of the Government of the Artsakh Republic submitted in the National Assembly on July 8:
“Those who especially have lack of confidence in the government with respect to the expenditures with the sums in the special bank account, need to take into consideration the fact that the National Assembly (including oppositional Members of Parliament) have been introduced to many details that are confidential. This means that deputies can entirely oversee the expenditures and can speak out about them, if they notice any problem.
The government regularly publishes reports on the entries in the special bank account, and on July 11, it will release the quarterly report on expenditures with general information, without disclosing the parts that contain military secret,” wrote Beglaryan, adding that the works carried out with the sums in the special bank account will also soon be presented to several public and political figures who enjoy the trust of the public.