«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը Դորտմունդի «Բորուսիա»-ի հետ համաձայնեցրել է Մխիթարյանի տրանսֆերը
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» համաձայնել է 40 մլն եվրո վճարել Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի համար,- վստահեցնում է bleacherreport-ը՝ հղում անելով Daily Mirror-ին:
Նշվում է, որ ֆուտբոլիստը բուժզննում կանցնի Մանչեսթերում շաբաթ օրը` հունիսի 25-ին:
Ավելի վաղ «կարմիր սատանաները» Մխիթարյանի տրանսֆերի դիմաց «մեղուներին» առաջարկել էին 36 մլն եվրո, սակայն «Բորուսիան» մերժել էր այդ առաջարկը:
Հավելենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպանի գործակալ Մինո Ռայոլան մի քանի անգամ հայտարարել է, որ Մխիթարյանը ցանկանում է կարիերան շարունակել «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ում, սակայն գերմանական ակումբի ղեկավարները չեն ցանկանում նրան բաց թողնել: Մխիթարյանի գործող պայմանագրի ժամկետը դորտմունդյան ակումբի հետ լրանում է 2017 թվականին:

Manchester United and Borussia Dortmund agree on Mkhitaryan’s transfer
Manchester United has agreed to pay 40 mln Euros for the transfer of midfielder of the Armenian national football team and Borussia Dortmund Henrikh Mkhitaryan, assures bleacherreport, citing Daily Mirror.
It is stated that the football player will undergo a checkup in Manchester on Saturday, June 25, 2016.
Earlier, the Red Devils had offered the Bees 36 mln Euros for Mkhitaryan’s transfer, but Borussia had rejected the offer.
Let us add that the Armenian midfielder’s agent Mino Raiola has announced several times that Mkhitaryan wants to continue his career with Manchester United, but the leaders of the German club don’t want to let him go. Mkhitaryan’s contract with Borussia Dortmund expires in 2017.