Վիկ Դարչինյանը Ստեփանակերտից կոչ է անում հայերին արձակուրդներն անցկացնել Արցախում
Հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, WBA, WBC և IBF վարկածներով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճած Վիկ (Վախթանգ) Դարչինյանը այս օրերին գտնվում է Արցախում:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Դարչինյանը նշեց, որ շուրջ երկու տասնամյակ է ինչ Ստեփանակերտում չի եղել և շատ ուրախ է, որ հնարավորություն է ընձեռնվել Արցախ այցելելու և հաճելի ժամանակ անցկացնելու: «Ինձ ընդունել է Արցախի նախագահը, վարչապետը. շատ ջերմ հանդիպումներ են եղել, շատ շնորհակալ եմ: Պատրաստվում եմ նաև դիրքեր գնալ, հանդիպել մեր զինվորների հետ, քաջալերել նրանց»,- ասաց Դարչինյանը և հավելեց, որ շատ տպավորված է արցախյան այցելությամբ:
«Իրոք, հրաշք տեղ է, անհնար է չհիանալ Արցախի բնությամբ, տեսարժան վայրերով: Ու քանի որ ամառային արձակուրդների շրջանն է բացվում, ուզում եմ կոչ անել մեր բոլոր հայրենակիցներին իրենց արձակուրդների մի մասն անպայման անցկացնել Արցախում: Բացի այն, որ լիարժեք կհանգստանան ու հաճույք կստանան, դրանով նաև թշնամուն ցույց կտան, թե ովքեր են Արցախի իրական տերերը»,- ասաց Դարչինյանը:
Այն հարցին, թե մոտակա ժամանակներս կա պլանավորված մենամարտ, Դարչինյանը պատասխանեց, որ հուլիսին աշխարհի չեմպիոնի համար մենամարտ ունի: «Արցախի այցից հետո մեկնելու եմ ԱՄՆ՝ շարունակելու մենամարտի համար նախապատրաստական պարապմունքները»,- ասել է հայ բռնցքամարտիկը:

�?з Степанакерта Вик Дарчинян призывает армян провести летние отпуска в Арцахе
Профессиональный боксер-армянин, обладатель титула чемпиона мира по версиям WBA, WBC и IBF Вик (Вахтанг) Дарчинян в эти дни находится в Арцахе.
В беседе с корреспондентов «Арцахпресс» Дарчинян отметил, что не бывал в Степанакерте почти два десятилетия и очень рад представившейся возможности побывать в Арцахе и приятно провести время. «Меня приняли президент, премьер-министр Арцаха, состоялись очень теплые встречи, премного благодарен. Готовлюсь также побывать на позициях, встретиться с нашими воинами, подбодрить их», – сказал Дарчинян, добавив, что очень впечатлен посещением Арцаха.
«Действительно, сказочное место, невозможно не восхищаться природой Арцаха, его достопримечательностями. �? поскольку наступает сезон летних отпусков, хоты призвать всех наших соотечественников часть своего отпуска провести в Арцахе. Кроме того, что полноценно отдохнут и получат удовольствие, они тем самым продемонстрируют врагу, кто является подлинным хозяином Арцаха», – сказал Дарчинян.
На вопрос, намечен ли на ближайшее время какой-либо поединок, Дарчинян ответил, что в июля проведет бой на титул чемпиона мира. «После визита в Арцах отправлюсь в США продолжать подготовительные тренировки к поединку», – сказал армянский боксер.