Շվեդական հեռուստատեսությունն Իվետա Մուկուչյանին հայկական Բեյոնսե է անվանել
Շվեդական SVT1 հեռուստաալիքը ռեպորտաժ է պատրաստել գալիք կիսաեզրափակիչի մասին՝ նշելով իր ֆավորիտներին:
Առավոտյան ծրագրի չորս հաղորդավարներն էլ միաձայն կարծում են, որ Իվետա Մուկուչյանը եզրափակիչ դուրս գալու համար բացահայտ ֆավորիտ է:
«Շատ եռանդուն աղջիկ է՝հայկական Բեյոնսե։ Ստեղծագործությունն ամբողջ դահլիճը լցնում է կրքով ու սիրով: Նա եզրափակիչ դուրս գալու ու հաղթելու բոլոր շանսերն ունի: Նրա երգը ամբողջ մրցույթի բացահայտ ֆավորիտն է: Այն անհնար է չհիշել: Իվետայի դեպքում մենք տեսնում ենք երգի ու կատարողի ներդաշնակ համադրություն»,- ասել է հաղորդավարներից մեկը:
Որպես ակնհայտ ֆավորիտներ հաղորդավարները նաեւ նշել են Սերգեյ Լազարեւին՝ ավելացնելով, որ Ռուսաստանի ներկայացուցիչը մրցույթում լավագույն գրաֆիկական շոուն ունի, ինչպես նաեւ Ֆրանսիայի մասնակից Ամիրին։ Վերջինիս J’ai Cherché ստեղծագործությունն ըստ հաղորդավարների, կարող է բարձր տեղ զբաղեցնել եզրափակիչում:

Шведское телевидение: «�?вета Мукучян – армянская Бейонсе со всеми шансами на победу»
А пока, шведский канал SVT1 полчаса назад посвятил репортаж грядущему первому полуфиналу, отметив своих фаворитов.
Четыре ведущих утренней программы единогласно сошлись во мнении, что �?вета Мукучян является явной фавориткой для выхода в финал.
«Очень энергичная девушка – армянская Бейонсе с песней, которая заполняет весь зал страстью и любовью. У нее – все шансы на выход в финал и победу. Ее песня – явный фаворит всего конкурса. Ее невозможно не запомнить. В случае с �?ветой мы видим гармоничное сочетание исполнительницы и песни», – заявил один из ведущих – Кен Оулсен.
Ведущие также отметили в явных фаворитах Сергея Лазарева, добавив, что у представителя России самое лучшее графическое шоу на конкурсе.
Также ведущие отметили в своих фаворитах Амира из Франции, указав, что композиция J’ai Cherché может занять хорошее место в финале.