«Հայաստան» հիմնադրամի Ֆրանսիայի մարմինը շտապօգնության երկու մեքենա է նվիրաբերել Արցախին
«Հայաստան» հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմինը շտապօգնության երկու մեքենա (Ուազ) է նվիրաբերել Լեռնային Ղարաբաղի առողջապահության նախարարությանը:
Այս մասին «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում են հիմնադրամից:
«Ֆրանսահայ համայնքը պատրաստ է նեցուկ լինել Արցախին, և այդ նպատակով որոշել ենք հոգալ երկրի առջեւ ծառացած հրատապ խնդիրները: Այս պահին աշխատանքներ ենք տանում մեծ քանակով անհրաժեշտ դեղորայք Արցախ ներմուծելու ուղղությամբ: Նախատեսում ենք նաեւ վերականգնել վնասված ենթակառուցվածքները»,- նշում է Հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմնի ատենապետ Պետրոս Թերզյանը:
Հիշեցնենք, որ «Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը եւ Հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմնի ատենապետ Պետրոս Թերզյանն օրերս աշխատանքային այցով եղել են Արցախում՝ ծանոթանալու երկրի առողջապահության ոլորտի առաջնային խնդիրներին: Այցի շրջանակներում հանդիպումներ են ունեցել նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի նախագահի եւ վարչապետի հետ:
Ավելի վաղ՝ ապրիլի 4-ին, Հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմնի գրասենյակը հանդես էր եկել հայտարարությամբ՝ ըստ որի 100 000 եվրո է հատկացնում ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը Լեռնային Ղարաբաղի սահմանագծի երկայնքով սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետեւանքով ծանր իրավիճակում հայտնված բնակչության կարիքներին:

Hayastan All-Armenian Fund France Local Chapter has donated two UAZ ambulance trucks to the Ministry of Health of Nagorno-Karabakh, as reported the Fund to Hayern Aysor.
“The Armenian community of France is ready to support Artsakh, and with that purpose, we have decided to take care of the urgent issues facing the country. Currently, we are trying to export a large amount of the drugs that Artsakh needs. We also plan on restoring destroyed infrastructures,” Chairman of the Fund’s France Local Chapter Bedros Terzian stated.
Let us remind that Executive Director of Hayastan All-Armenian Fund Ara Vardanyan and Chairman of Hayastan All-Armenian Fund France Local Chapter Bedros Terzian recently paid a working visit to Artsakh to become familiar with the major issues in the healthcare sector. They also had meetings with the President and Prime Minister of Nagorno-Karabakh.
Earlier, on April 4, the office of the Hayastan All-Armenian Fund France Local Chapter had issued a statement according to which the Local Chapter was allocating 100,000 Euros to take care of the needs of the people who are in a dire situation as a result of the military operations unleashed along the entire length of the border of Nagorno-Karabakh on the night of 1 April.