Դրամահավաք Չինաստանում՝ ի զորակցություն Արցախի
Երեք տարի է ինչ ակտիվ գործում է մեր երիտասարդ ու եռանդուն համայնքը: Այս երեք տարիների ընթացքում մենք բոլորս միասին կարողացել ենք մեր ներդրումն ունենալ Հայապահպանության գործում, ապրել ենք Հայրենիքով ու Հայությանը հուզող հարցերով: Անցյալ տարի ապրիլին միավորվելով՝ մեր ձայնը բարձրացրեցինք հանուն Հայոց հարցի արդարացի լուծման: Հիմա Հայրենիքը նորից մեր օգնության կարիքն ունի:
Հաշվի առնելով Արցախում տեղի ունեցած վերջին իրադարձությունները՝ Գործադիր կոմիտեն որոշում է ընդունել կազմակերպել դրամահավաք: Կոչ ենք անում ակտիվորեն մասնակցել Արցախի համար կազմակերպված այս դրամահավաքին: Այն նպատակ ունի հումանիտար օգնություն ցուցաբերել պատերազմական գործողությունների պատճառով ծանր կացության մեջ հայտնված մեր քաջ եղբայրներին ու քույրերին:
Օգնելով Արցախին՝ մեր ներդրումը կկատարենք Հայրենիքի պաշտպանության գործում: Սա հստակ ազդանշան կլինի, որ նրանք մենակ չեն և մենք պատրաստ ենք օգնել նրանց հնարավոր միջոցներով:
Խնդրում ենք ցուցաբերել ձեր գործնական օգնությունը Հայրենիքին: Դրամահավաքի արդյունքում առաջացած գումարը Չինաստանի Հայկական համայնքի անունից կփոխանցվի Արցախի կառավարությանը, քանի որ նրանք են գտնվում մարտական գործողությունների կիզակետում և հստակ գիտեն, թե ինչ է անհրաժեշտ Արցախի հայությանը:
Փոխանցումը կատարելուց հետո խնդրում ենք հաղորդագրություն գրել հետևյալ էլեկտրոնային հասցեին՝ Chinahay.info@gmail.com
Չինաստանում Վիչաթով փոխանցում կատարելու համար կարող եք ուղարկել հետևյալ հաշվին (sparapet or +86 1348 282 9220) և հաղորդագրություն գրել հետևյալ էլեկտրոնային հասցեին՝ Chinahay.info@gmail.com

China organizing fundraiser to support Artsakh
Hayern Aysor presents the call that the Executive Committee of the Armenian Community of China has made to the Community.
Dear Armenian Community of China,
Our young and vigorous community has been active for the past three years. Throughout these past three years, we all have been able to make our contributions to the Preservation of the Armenian Identity, lived for the Homeland and dealt with the issues concerning all Armenians. In April 2015, we combined efforts and spoke out about a fair solution to the Armenian Cause. Now the Homeland needs our help again.
Taking into consideration the recent events that took place in Artsakh, the Executive Committee has decided to organize a fundraiser. We call on everyone to show active participation in this fundraiser for Artsakh. It is aimed at providing humanitarian assistance to our brave brothers and sisters who are in a difficult situation caused by the military actions.
By helping Artsakh, we will make our contribution to the defense of the Homeland. This will serve as a clear signal to show that they are not alone and that we are ready to help them with whatever we can.
We ask you to show your support to the Homeland. The funds raised will be transferred to the Government of Artsakh on behalf of the Armenian Community of China since the government is in the focal point of the military operations and know what the Armenians of Artsakh specifically need.
After making your transfer, we ask you to send a message to Chinahay.info@gmail.com.
To make a transfer via Vichat in China, you can send money to sparapet or +86 1348 282 9220, or send an e-mail to Chinahay.info@gmail.com.