ՀՀ սփյուռքի նախարարի շնորհավորական նամակը Նարինե Միքայելյանին՝ ՂՀ Մաջլիսի պատգամավոր ընտրվելու առթիվ
ԱԼՄԱԹԻԻ «ԼՈՒՅՍ» ՀԱՅԿԱԿԱՆ
ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ
ՆԱՐԻՆԵ ՄԻՔԱՅԵԼՅԱՆԻՆ
Հարգելի՛ Նարինե Միքայելյան
ՈՒրախությամբ տեղեկացանք, որ Դուք ընտրվել եք Ղազախստանի ժողովրդի վեհաժողովի Խորհրդարանի 6-րդ գումարման Մաժլիսի պատգամավոր։ Մեզ համար այս հանգամանքը կարևորվում է նաև նրանով, որ Դուք առաջին հայն եք, ով արժանացել է նման պատվի։
Մենք հպարտ ենք, որ, լինելով Ձեր բնակության երկրի արժանավոր քաղաքացի, Դուք պահպանում և զարգացնում եք Հայրենիք-Սփյուռք կապերը, նպաստում դրանց սերտացմանը: Մեզ ուրախացնում է, որ Ղազախստանի հայերի «Նաիրի» միությունը, որի կազմում ընդգրկված է նաև «Լույս» մշակութային կենտրոնը, կյանքի է կոչում հետաքրքիր ու բազմաբովանդակ շատ նախաձեռնություններ՝ մեր հայրենակիցների համար դառնալով յուրօրինակ հայկական տուն։ Ասվածի վկայությունն է նաև 2015 թ. Արտուշ Կարապետյանի նախաձեռնությամբ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված Խաչքարի տեղադրումը և կրթամշակութային միջոցառումների շարքը։
Կրկին շնորհավորելով` մաղթում եմ, որ Դուք նոր ոգևորությամբ և նվիրումով շարունակեք Ձեր գործունեությունը՝ ի նպաստ Հայրենիք-Սփյուռք գործակցության զարգացման, ազգապահպան մշակութային կամրջի և հոգևոր զարկերակի զորացման:

ПРЕДСЕДАТЕЛЮ АРМЯНСКОГО КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРА “ЛУЙС” г.АЛМАТЫ М�?КАЕЛЯН НАР�?НЕ
С большим воодушевлением мы узнали о Вашем избрании депутатом Мажилиса Парламента VI созыва от Ассамблеи народа Казахстана. Для нас этот факт важен еще и потому, что Вы первый депутат Мажилиса армянской национальности.
Мы горды тем, что, являясь достойным гражданином страны проживания, Вы сохраняете и развиваете непрерывную связь Армения-Диаспора. Мы искренне рады, что Ассоциация Армянских культурных центров Республики Казахстан “НА�?Р�?”, в состав которого входит также культурный центр “Луйс”, претворяет в жизнь разнообразные проекты, становясь своеобразным очагом для наших соотечественников. Ярким свидетельством вышесказанного являются установка в 2015г. по инициативе Артуша Карапетяна Хачкара и ряд мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян.
Еще раз поздравляю и желаю Вам бодрости духа, неиссякаемой энергии для продолжения Вашего благородного дела во имя сохранения и развития сотрудничества, укрепления духовной связи Родина-Диаспора, углубления межкультурного диалога и дружеских, братских связей казахстанского и армянского народов.