Թուրքիայի մեջլիսում հայ պատգամավորը ձու է «կռվացրել»
Թուրքիայի ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» (CHP) կուսակցության պատգամավոր Սելինա Դողանը Սուրբ Զատիկի հետ կապված խորհրդարանի լրագրողներին ներկած ձվեր ու Զատիկի թխվածք է հյուրասիրել։
Թուրքական Sondakika կայքի փոխանցմամբ՝ CHP-ի հայ պատգամավոր Սելինա Դողանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ քրիստոնյաները մարտի 27-ին նշելու Սուրբ Հարության տոնը, որի ուրախությունը ցանկանում է կիսել լրագրողների ու մյուս պատգամավորների հետ, գրում է Արցախպրեսը։
Խոսքի վերջում Սելինա Դողանը ներկած ձվեր ու Զատկի թխվածք է հյուրասիրել լրագրողներին եւ ձու «կռվացրել» իր գործընկերներից մեկի հետ։

Депутат-армянка в меджлисе Турции «сражалась на яйцах»
Депутат-армянка от оппозиционной «Народно-республиканской» партии Турции Селина Доган по случаю Святой Пасхи угостила парламентских журналистов крашеными яйцами и пасхальной выпечкой.
Как сообщает турецкий сайт Sondakika, депутат-армянка, беседуя в парламенте с журналистами, отметила, что христиане 27 марта будут отмечать праздник Святого Воскрешения, каковой радостью хочет поделиться с журналистами и другими депутатами, пишет «Арцахпресс».
Завершая свою речь, Селина Доган угостила журналистов крашеными яйцами и пасхальной выпечкой и «сразилась на яйцах» с одним из коллег.