Թուրքիայի մեջլիսում հայ պատգամավորը ձու է «կռվացրել»
Թուրքիայի ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» (CHP) կուսակցության պատգամավոր Սելինա Դողանը Սուրբ Զատիկի հետ կապված խորհրդարանի լրագրողներին ներկած ձվեր ու Զատիկի թխվածք է հյուրասիրել։
Թուրքական Sondakika կայքի փոխանցմամբ՝ CHP-ի հայ պատգամավոր Սելինա Դողանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ քրիստոնյաները մարտի 27-ին նշելու Սուրբ Հարության տոնը, որի ուրախությունը ցանկանում է կիսել լրագրողների ու մյուս պատգամավորների հետ, գրում է Արցախպրեսը։
Խոսքի վերջում Սելինա Դողանը ներկած ձվեր ու Զատկի թխվածք է հյուրասիրել լրագրողներին եւ ձու «կռվացրել» իր գործընկերներից մեկի հետ։

Armenian MP “taps” an egg in Turkish Mejlis
On the occasion of Easter, Deputy of Turkey’s oppositional Republican People’s Party (CHP) Selina Dogan treated the journalists in parliament to painted eggs and Easter pastry.
As reports the Turkish Sondakika, the CHP’s Armenian Deputy Selina Dogan told the journalists that Christians will be celebrating Holy Resurrection Day (Easter) on March 27 and wanted to share her joy with the journalists and the other parliamentarians, writes Artsakhpress.
In closing, Selina Dogan treated the journalists to painted eggs and Easter pastry and “tapped” an egg with one of her fellow parliamentarians.