«Հայկական ժամը» նոր թափ է ստանում
Միսլատայի ռադիոյում վերջերս բացված «Հայկական ժամ» ծրագիրը հաստատուն քայլերով առաջ է գնում: Հայաշունչ ծրագիրն արդեն իսկ անցել է ոչ միայն քաղաքի և Իսպանիայի սահմանները, այլ նաև հասանելի է Հայկական սփյուռքում՝ Արգենտինայում, Ուրուգվայում, Հայաստանում և այլուր: Այս մասին «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում են Վալենսիայի (Իսպանիա) Արարատ Հայկական Միությունից:
«Հայկական ժամը» համագործակցում է Հայաստանի Հանրային ռադիոյի «Կամուրջ» ծրագրի հետ, որում տեղ են գտնում հաղորդման հայկական բաժինները:
Հիշեցնենք, որ Միսլատայի ռադիոյում «Հայկական ժամ» ծրագիրը «Արարատ» հայկական միության հերթական նախաձեռնություններից մեկն է, որն իր անդրանիկ հաղորդումը սկսեց անցած տարի հոկտեմբերի 19-ին: Հաղորդավարներ Գայանե Ղազարյանը, Սարգիս Բրսոյանը, Արարատ Ղուկասյանը, Անահիտ Շափաղաթյանը և Կարինա Կուլմանյանը ջանք չեն խնայում հաղորդման լսարանն էլ ավելի ընդլյանելու համար: Հաղորդումը երկլեզու է՝ հայերեն-իսպաներեն, որի ընթացքում հանրությանը ներկայացվում է հայկական մշակույթը, հայոց պատմությունը, գրականությունը, հանրաճանաչ հայերի կյանքն ու կենսագրությունը, երաժշտությունը, խոհանոցը… այն ամենը, ինչ ասել է հայ և Հայաստան: Յուրաքանչյուր հաղորդում ունի հարցազրույցի բաժին, որի ընթացքում հանդիպում է կազմակերպվում իսպանահայերի և հայ ժողովրդի բարեկամների հետ:
«Հայկական ժամը» կարելի է լսել ամեն երկուշաբթի, Իսպանիայի ժամանակով 14-15-ը՝ FM, 88.8 հաճախականությամբ կամ այցելելով www.mislataradio.com կայքէջը:

«Армянский час» обретает новый размах
Недавно открывшаяся на радио Мислаты программа «Армянский час» уверенными шагами движется вперед. Преисполненная армянственностью, уже не только вышла за рамка города и �?спании, но и доступна в армянской Диаспоре – в Аргентине, Уругвае, Армении… Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из Армянского союза Валенсии (�?спания).
«Армянский час» сотрудничает с программой «Мост» Общественного радио Армении, в которой находят место армянские отделы передачи.
Напомним, что программа «Армянский час» на радио Мислаты – очередная инициатива Армянского союза «Арарат», свою первую передачу она транслировала 19 октября прошлого года. Дикторы Гаяне Казарян, Саркис Брсоян, Арарат Гукасян, Анаит Шапагатян и Карина Кулманян не жалеют сил для расширения аудитории передачи. Передача двуязычная – на армянском и испанском, в ходе ее общественности представляется армянская культура, история, литература, жизнь и деятельность известных армян, музыка, кухня. Все, что связано с армянином и Арменией. В каждой передаче есть раздел интервью, в ходе которого организуются встречи с испанскими армянами и друзьями армянского народа. «Армянский час» можно слушать каждый понедельник с 14 до 15 по испанскому времени на частоте FM, 88.8, либо посетить сайт www.mislataradio.com.