Սիրիայի բանակը վերահսկողություն է հաստատել Պալմիրայի մոտակա բարձունքում
Սիրիական բանակն աշխարհազորային ջոկատների աջակցությամբ Պալմիրայից հարավ-արևելք ընկած բարձունքներից դուրս է մղել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման  գրոհայիններին: Այս մասին, ըստ Tert.am-ի, Р�?А Новости-ին հայտնել է զինվորական աղբյուրը:
«Սիրիական բանակի մարտիկները և աշխարհազորայիններն ԻՊ-ի ահաբեկիչներին դուրս են մղել 939.5 բարձունքից, որը գերիշխող դիրք է գրավում Հայա լեռնաշղթայում: Բոլոր ահաբեկիչները կրակային հեռավորությամբ ոչնչացվել են», – գործակալությանը հայտնել է աղբյուրը:
Վերջինիս խոսքով` սիրիական ռազմաօդային ուժերը ոչնչացրել են Հայա լեռնաշղթայի մոտակայքում գտնվող կիրճի հրամանակետը: Բարձունքում իրենց դիրքերն են հաստատել կառավարական բանակի մարտիկները:

Aрмия Сирии взяла господствующую высоту близ Пальмиры
Сирийская армия при поддержке ополчения выбила боевиков террористической группировки «�?сламское государство» (запрещена в РФ) с господствующей высоты к юго-востоку от Пальмиры, сообщил Р�?А Новости военный источник.
«Бойцы сирийской армии и ополченцы выбили террористов �?Г с высоты 939,5, она является господствующей в гряде Хайа. Все террористы на огневой позиции ликвидированы»,- рассказал собеседник агентства.
По словам источника, сирийские ВВС уничтожили командный пункт в ущелье рядом с Хайа. На господствующей высоте закрепились бойцы правительственной армии.