Ալիեւն ու էրդողանը կքննարկեն ղարաբաղյան հակամարտությունը
Անկարայում անցնում է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի դեմ առ դեմ հանդիպումը, ըստ News.am-ի՝ հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները:
Այս հանդիպման ընթացքում մի շարք տարածաշրջանային ու միջազգային հարցերի հետ միասին նախագահները ծրագրում են քննարկել նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ վերջերս ձեւավորված իրավիճակը:
Հիշեցնենք, որ սկզբում ծրագրվում էր Էրդողանի այցելությունը Բաքու, սակայն Անկարայում ահաբեկչության պատճառով Ալիեւը որոշել է ինքն այցելել Թուրքիա: Սա արդեն Էրդողանի երկրորդ չկայացած այցելությունն է Ադրբեջան: Առաջինը նույնպես հետաձգվել էր Անկարայում կատարված ահաբեկչության պատճառով:

Алиев и Эрдоган обсудят карабахский конфликт
В Анкаре проходит встреча один на один президента Азербайджана �?льхама Алиева с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом, сообщают турецкие СМ�?.
В ходе этой встречи наряду с региональными и международными вопросами планируется обсуждение последней ситуации по нагорно-карабахскому конфликту.
Напомним, что первоначально планировался визит Эрдогана в Баку, однако из-за теракта в Анкаре Алиев принял решение сам посетить Турцию. Это уже втрой несостоявшийся визит Эрдогана в Азербайджан. Первый был отменен также из-за теракта в Анкаре.