Արտերկրում հանդես եկող 12 ֆուտբոլիստ հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքական
Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում մարտի 25-ին տեղի կունենա Հայաստան-Բելառուս ընկերական հանդիպումը: Նախապատրաստվելով այդ խաղին` Հայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 21-25-ը կանցկացնի մարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոնում՝ ֆուտբոլի ակադեմիայում, գրում է Yerkirmedia.am-ը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարուժան Սուքիասյանն արդեն հրապարակել է արտերկրում հանդես եկող այն ֆուտբոլիստների անունները, որոնք կմասնակցեն հավաքին:
Նրանց թվում են Գաել Անդոնյանը, Հրայր Մկոյանը, Հովհաննես Համբարձումյանը, Հենրիխ Մխիթարյանը, Մարկոս Պիզելին, Արաս Օզբիլիսը, Կառլեն Մկրտչյանը, Գոռ Մալաքյանն, Էդգար Մանուչարյանն, Արթուր Սարկիսովը, Դավիթ Արշակյանը եւ Գեղամ Կադիմյանը:
Ի դեպ, Գոռ Մալաքյանը, Դավիթ Արշակյանը եւ Գեղամ Կադիմյանն առաջին անգամ են հրավիրվել Հայաստանի ազգային հավաքական: Իսկ Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկող ֆուտբոլիսնտների ցուցակը կհրապարակվի ավելի ուշ:

12 international football players to play for the Armenian national football team
The Armenia-Belarus friendly football match is set to take place at the Vazgen Sargsyan “Hanrapetakan” Stadium on March 25. Armenia’s national football team will be training for the match at the Technical Center of the Football Federation of Armenia (Football Academy) on March 21-25, writes Yerkirmedia.am.
Chief coach of the Armenian national football team Varujan Sukiasyan has already announced the names of the international football players who will be participating in the trainings.
Among them are Gael Andonyan, Hrayr Mkoyan, Hovhannes Hambardzumyan, Henrikh Mkhitaryan, Marcos Pizeli, Aras Ozbilis, Karlen Mkrtchyan, Gor Malakyan, Edgar Manucharyan, Artur Sarkisov, David Arshakyan and Gegham Kadimyan.
The Armenian national football team is calling Gor Malakyan, David Arshakyan and Gegham Kadimyan for the first time. The list of names of the football players playing in Armenia’s championship will be released later.