Գիրք նվիրելու օրվա առթիվ աշակերտներ հյուրընկալվեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Փետրվարի 19-ին՝ Գիրք նվիրելու օրվա առթիվ, Եղիշե Չարենցի անվան հ.67 դպրոցի 6-րդ դասարանի աշակերտները հյուրընկալվեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում:
Սփյուռքի նախարարության Համահայկական ծրագրերի վարչության գիտակրթական ծրագրերի բաժնի պետ Սիրվարդ Համբարյանը դպրոցականներին ներկայացրեց օրվա խորհուրդը: «Այսօր նաև Ամենայն Հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրն է, մենք բոլորս ծանոթ ենք նրա բանաստեղծություններին, պոեմներին ու քառյակներին: Մեծ բանաստեղծի պատգամները պետք է ուղեկցեն մեզ ողջ կյանքում,- նշեց Ս.Համբարյանը՝ հավելելով, – մենք պետք է առավել հոգատար և խնամքով վերաբերվենք մեր լեզվին, չաղավաղենք հայերենը»:
Այնուհետև դպրոցականները միաձայն արտասանեցին Սիլվա Կապուտիկյանի «Խոսք իմ որդուն» բանաստեղծությունը: Իսկ առավել համարձակներն ասմունքեցին Հովհաննես Շիրազի և Պարույր Սևակի՝ Մայրենիին նվիրված ստեղծագործությունները:
Հանդիպման ավարտին դպրոցականներին բաժանվեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության պատվերով և հովանավորությամբ տպագրված «Սովորի՛ր մեծերից», «Ալեքսանդր Մանթաշյանցի կյանքը» և այլ գրքեր:
Աշակերտները՝ դասղեկ Քնարիկ Մինասյանի գլխավորությամբ, նույնպես ձեռնունայն չէին եկել: Նրանք էլ իրենց պատրաստած ընծա-գրքերը նվիրեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակիցներին:

По случаю Дня дарения книг ученики побывали в Министерстве Диаспоры РА
По случаю Дня дарения книг  в рамках праздника День родного языка  19 февраля ученики 6 класса школы №67 им. Е.Чаренца побывали в Министерстве Диаспоры РА.
Начальник отдела научно-образовательных программ Управления общеармянских программ Министерства Сирвард Амбарян представила юношам и девушка символику дня. «Сегодня также день рождения Поэта всех армян Ованеса Туманяна, все мы знакомы с его стихами, поэмами и четверостишиями, заветы великого поэта должны сопутствовать нам на протяжении всей жизни. Мы должны с большей заботой и бережливостью относиться к нашему языку, не коверкать его», – отметила С.Амбарян.
Школьники хором декламировали стихотворение Сильвы Капутикян «Слово к моему сыну», произведения Ованеса Шираза и Паруйра Севака, посвященные родному языку.
В завершение встречи школьникам были преподнесены изданные по заказу и при спонсорстве Министерства Диаспоры РА книги «Учись у великих», «Жизнь Александра Манташянца» и другие.
Учащиеся во главе с классруком Кнарик Минасян также пришли не с пустыми руками. Они также преподнесли книги сотрудникам Министерства Диаспоры РА.