Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է. ԼՂՀ ՊՆ
Փետրվարի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ադրբեջանական զինուժի առաջապահ  ստորաբաժանումները շփման գծի տարբեր հատվածներում, բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառել են նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր /շուրջ 35 արկ/ և TR-107 տիպի հրթիռահրետանային կայանքներ /4 արկ/: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից: Պաշտպանության բանակի կողմից ձեռնարկված գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
Առաջնային գծի ողջ երկայնքով հայկական ստորաբաժանումները շարունակում են լիարժեք տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:
«Չնայած միջազգային հանրության կողմից ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում տեղ գտնող նախահարձակ գործողությունների կանխարգելմանն ուղղված մեխանիզմների ներդրման շուրջ տարբեր մակարդակներով արվող առաջարկություններին և դրանց իրականացման ուղղությամբ հայկական կողմի դրսևորած հետևողական ջանքերին, այդուհանդերձ պաշտոնական Բաքուն  շարունակում է ինչպես բանակցությունների սեղանի շուրջ, այնպես էլ առաջնագծում արհեստականորեն պահպանել լարվածությունը»,- նշված է ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Actions taken by the Armenian Defense Army suppressed enemy’s activity
Despite recommendations made by the international community at various levels on the introduction of mechanisms to prevent attacks taking place in the zone of contact between the Karabakh­Azerbaijani opposing forces and Armenia’s efforts to realize the mentioned recommendations, however official Baku remains to artificially maintain tension both at the negotiating table and in the frontline.
As “Armenpress” was informed from the press service of Nagorno Karabakh Defense Ministry, on February 5 and in the night of February 6 ceasefire regime was violated by the adversary on the contact line of Karabakh­Azerbaijan opposing armies, during which Azerbaijani armed forces fired in the direction of Armenian defense guards from different caliber weapons including 60 and 82mm mortars (about 35 missiles) and also Turkish made TR­ 107 multiple rocket launcher (4 missiles).
The adversary’s aggressive attacks were suppressed due to the prompt actions taken by the frontier troops of the Defense Army. The frontier troops of the Defense Army are in control of the situation and confidently carry out their military duty.