Արման Սաղաթելյանը նշանակվել է Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն
Հիմք ընդունելով «Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար մրցույթի կազմակերպման և անցկացման ժամանակավոր հանձաժողովի 2016 թվականի փետրվարի 2-ի «Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչելու մասին» N 2 որոշումը՝ Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը որոշում է.
«Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրեն նշանակել Արման Արմենի Սաղաթելյանին:
Արման Արմենի Սաղաթելյան
Համառոտ կենսագրական տվյալներ
Ծնվել է 1975թ. օգոստոսի 26-ին՝ Երևանում: 1992 թվականին ավարտել է Երևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 միջնակարգ դպրոցը, 1997 թվականին ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: 1997-2000 թվականներին սովորել է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի ասպիրանտուրայում։
1997—1999թթ.  ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում՝ որպես «Զինուժ» հեռուստահաղորդման թղթակից և հաղորդավար։ 2000—2010թթ.  աշխատել ՀՀ ՊՆ համակարգում՝ որպես քարոզչության և հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ, «Զինուժ» հաղորդաշարի հաղորդավար։ ՀՀ ԶՈՒ պահեստազորի կապիտան է։
2010—2011թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի խորհրդական։ 2011-2012թթ. եղել է «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրեն, 2012-2013թթ. `«ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ։
2011-2013 թվականներին ղեկավարել է Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի Տեղեկատվության և հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոնը:
Քաղաքական գիտությունների թեկնածու է: Մի շարք գիտական հոդվածների և ուսումնական ծրագրերի հեղինակ է:
2013 -2015թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար:
Պարգևատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով, անվանական զենքով:

Арман Сагателян назначен исполнительным директором Общественного радио
Совет Общественного радио- и телевещания принял решение о назначении Армана Арменовича Сагателяна исполнительным директором ЗАО  «Общественное радио Армении». Решение было принято на заседании 3-го февраля на основании конкурса, проведенного на замещение вакантной должности исполнительного директора ЗАО  «Общественное радио Армении», в котором победила кандидатура Армана Арменовича Сагателяна.
Арман Арменович Сагателян
Краткие биографические данные
Родился 26-го августа 1975г. в Ереване. В  1992 г. окончил школу имени Пушкина, в 1997 – Сельхоз академию, в 1997-2000 гг учился в аспирантуре НАН РА.
В 1997-1999гг.  служил в ВС РА корреспондентом и диктором телепрограммы  «Зинуж». В  2000-2010 гг работал в системе МО Армении как специалист по пропаганде и связям  с общественностью, а также ведущим телепрограммы  «Зинуж». �?меет звание капитана запаса.
В 2010—2011гг. работал советником директора ГНКО «Центр общественных связей и информации» аппарата президента РА. В 2011-2012гг. был директором «АрмРадио FM 107», в 2012-2013гг. – заместителем генерального директора ЗАО «ПанАрмениан Медиа Групп».
В 2011-2013 гг руководил Научно-образовательным центром информационных и общественно коммуникационных технологий Государственного лингвистико-обществоведческого университета имени В. Брюсова.
Кандидат политических наук. Автор ряда научных статей и учебных программ.
В 2013 -2015гг. работал пресс-секретарем Президента РА.
Награжден нагрудным знаком «Участник боевых действий 1992-1994гг.», медалью «Гарегин Нжде», именным оружием.