ԼՂՀ Նախագահն «Այբ»-ի ղեկավարի հետ քննարկել է Արցախում կրթության զարգացումը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 1-ին ընդունել է ՀՀ Նախագահի խորհրդական, «Այբ» դպրոցի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Մեսրոպ քահանա Արամյանին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը, որին մասնակցում էր կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, արծարծվել են Արցախում ժամանակակից պահանջներին համապատասխան կրթության զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն այս համատեքստում կարեւորել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործունեությունը եւ նրա հետ կապերի շարունակական ընդլայնման ու խորացման անհրաժեշտությունը:

NKR President discusses issues over education in Artsakh with “Ayb” school’s leadership
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received adviser to Republic of Armenia President, chairman of the “Ayb” school Board of Trustees pastor Mesrop Aramyan and the delegation led by him on February 1.
As “Armenpress” was informed from Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President, issues related to developing in Artsakh an education corresponding to the modern standards were touched upon during the meeting.
In this context President Sahakyan noted the significance of the activity of the “Ayb” educational fund and the necessity of continuous widening and deepening ties with this institution. Minister of education, science and sports Slavа Asryan was present at the meeting.