ԼՂՀ Նախագահն «Այբ»-ի ղեկավարի հետ քննարկել է Արցախում կրթության զարգացումը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 1-ին ընդունել է ՀՀ Նախագահի խորհրդական, «Այբ» դպրոցի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Մեսրոպ քահանա Արամյանին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը, որին մասնակցում էր կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, արծարծվել են Արցախում ժամանակակից պահանջներին համապատասխան կրթության զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն այս համատեքստում կարեւորել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործունեությունը եւ նրա հետ կապերի շարունակական ընդլայնման ու խորացման անհրաժեշտությունը:

Президент НКР встретился с председателем Совета попечителей школы “Айб”
Президент Нагорно­ Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 1 февраля принял советника Президента РА, председателя Совета попечителей школы “Айб” священика Месропа Арамяна и возглавляемую им делегацию.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, на встрече, в которой принял участие министр образования, науки и спорта Слава Асрян, был затронут ряд вопросов, касающихся развития в Арцахе образования, соответствующего современным стандартам.
В этом контексте Президент Саакян отметил важность деятельности образовательного фонда “Айб” и необходимость последовательного расширения и углубления связей с ним.