Վրաստանի պաշտպանության նախարար. Թբիլիսին ռազմավարական հարաբերություններ ունի Անկարայի հետ
Վրաստանը ռազմավարական հարաբերություններ ունի Թուրքիայի հետ։ Այս մասին, ըստ NEWS.am-ի, ՀՀ ՊՆ-ում փետրվարի 1-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Թինաթին Խիդաշելին։
Նախարարը հիշեցրել է, որ ՆԱՏՕ-ի անդամ Թուրքիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը Վրաստանի համար մեծ կարեւորություն ունի։
Այդ ենթատեքստում նա շնորհակալություն է հայտնել թուրքական կողմին դաշինքի շրջանակներում համագործակցելու համար։
«Վառ օրինակ է նաեւ Թբիլիսիում հեղեղի ժամանակ եւ՛ Հայաստանի, եւ՛ Թուրքիայի կողմից տրամադրած օգնությունը»,- նշել է նախարարը։

Министр обороны Грузии: У Тбилиси стратегические отношения с Анкарой
У Грузии стратегические отношения с Турцией. Об этом заявила министр обороны Грузии Тинатин Хидашели на брифинге 1 февраля в министерстве обороны Армении.
Министр напомнила, что развитие отношений с Анкарой, являющейся членом НАТО, представляет большую важность для Грузии.
В этом контексте она выразила благодарность турецкой стороне за содействие в рамках альянса и более предметное сотрудничество.
«Ярким примером тому служит помощь, оказанная как Арменией, так и Турцией во время наводнения в Тбилиси», – отметила министр.