CNNTurk. Արազ Օզբիլիսը տեղափոխվում է թուրքական ակումբ
Թուրքական լրատվամիջոցներում հրապարակված լուրերի համաձայն՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի Մոսկվայի «Սպարտակի» կիսապաշտպան Արազ Օզբիլիսը տեղափոխվում է թուրքական «Բեշիքթաշ»:
Ըստ «CNNTurk» լրատվական ծառայության` կողմերի միջև տրանսֆերի հարցով արդեն համաձայնություն կա 4.5 տարվա պայմանագիր կնքելու վերաբերյալ:
Հաղորդվում է, որ այսօր Օզբիլիսը մեկնելու է Ստամբուլ, որտեղ առողջական զննումից հետո տեղի կունենա պայմանագրի ստորագրման պաշտոնական արարողությունը:
ermenihaber.am-ի փոխանցմամբ՝ «CNNTurk»-ը ավելացնում է նաև, որ Օզբիլիսը մինչև սեզոնի ավարտը վարձակալությամբ հանդես կգա իսպանական «Ռայո Վալեկանո»- ում:

CNNTurk: Арас Озбилис переходит в турецкий клуб
Согласно сведениям, опубликованным турецкими СМ�?, полузащитник Национальной футбольной сборной Армении и московского «Спартака» Арас Озбилис переходит в турецкий «Бешикташ».
Согласно информационной службе «CNNTurk», уже есть соглашение между сторонами трансфера относительно заключения договора на срок 4,5 года.
Сообщается, что сегодня Озбилис отбудет в Стамбул, где после медицинского обследования состоится официальная церемония подписания договора.
Как передает ermenihaber.am, «CNNTurk» добавляет также, что Озбилис до окончания сезона будет выступать за испанский «Райо Валекано».