Յուրի Նավոյանն արժանացել է ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղարի շնորհակալագրին
«Ռուս-հայկական համագործակցություն» կազմակերպության նախագահ Յուրի Նավոյանն արժանացել է ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի շնորհակալագրին՝ ՀԱՊԿ Վերլուծական ընկերակցության շրջանակում ակտիվ աշխատանքի համար:
Պարգևատրումը տեղի է ունեցել 2015 թ. դեկտեմբերի 16–ին, ՀԱՊԿ Միջազգային քարտուղարությունում տեղի ունեցած «Ռուսաստանի և ՀԱՊԿ մյուս անդամ երկրների անվտանգության համար մարտահրավերները և վտանգները «Իսլամական պետության» ահաբեկչական ակտիվության և ռուս-թուրքական հարաբերությունների կտրուկ բարդացման պայմաններում» թեմայով իրավիճակային փակ քննարկման ընթացքում:
ՀԱՊԿ կողմից պարգևատրվածների թվում են նաև ՄԳԻՄՕ-ի Միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտի տնօրեն Ալեքսանդր Օլռովը, Կիրգիզիայի Ռազմավարական հետազոտությունների և կանխատեսման ինստիտուտի տնօրեն Ակիլբեկ Սալիևը, քաղաքագետ Սերգեյ Միխեևը և ուրիշներ:

Юрий Навоян удостоен благодарственного письма Генерального секретаря ОДКБ
Президент организации «Русско-армянское содружество» Юрий Навоян удостоен благодарственного письма Генерального секретаря ОДКБ Николая Бордюжи за активную работу в рамках деятельности Аналитической ассоциации ОДКБ.
Награждение состоялось 16 декабря 2015 г. в Международном секретариате ОДКБ в рамках закрытого Ситуационного анализа Аналитической ассоциации ОДКБ на тему «Вызовы и угрозы безопасности для России и других государств – членов ОДКБ в условиях активизации террористической деятельности �?Г�?Л и резкого осложнения российско-турецких отношений».
Среди награжденных также директор �?нститута международных исследований МГ�?МО М�?Д РФ Александр Орлов, директор �?нститута стратегического анализа и прогнозы Киргизии АкылбекСалиев, политолог Сергей Михеев и другие.