Հիմնադրամի ԱՄՆ արեւմտյան և արևելյան շրջանների տեղական մարմնների միասնական ուղերձը
Նոյեմբերի 26-ին համայն հայությունը, անկախ քաղաքական համոզմունքներից, կրոնական պատկանելիությունից եւ սոցիալ-տնտեսական վիճակից, կրկին համախմբվում է` ի նպաստ Հայաստանի ապագայի:
Ավելի քան քառորդ դարի ընթացքում մեր հայրենակիցները հեռուստամարաթոնի միջոցով հանգանակել են շուրջ 300 միլիոն ԱՄՆ դոլար, որը ծառայել է անկախ Հայաստանի պետականության ամրացմանն ու հայրենիքում տասնյակ հազարավոր մարդկանց սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծմանն ուղղված ավելի քան 1000 ծրագրի:
Այս տարվա մեր դրամահավաքը կօգնի հայ ծնողներին բարեկեցիկ պայմաններում դաստիարակել ու կրթել Հայաստանի ու Արցախի ապագա գիտնականներին, բժիշկներին, պետական գործիչներին: Ձեր առատաձեռն նվիրատվություններով տներ կկառուցենք Արցախում հինգ եւ ավելի երեխա ունեցող ընտանիքների համար, ովքեր այսօր զուրկ են կենցաղային պատշաճ պայմաններից: Արցախում 5 եւ ավելի երեխա ունեցող 466 ընտանիք կա, որոնցից 211-ը ապրում է ծանր կենցաղային պայմաններում: Բժշկական ուսումնասիրությունները պարզել են, որ բազմամարդ ու ոչ պատշաճ պայմաններում մեծացող երեխաների աճն ավելի դանդաղ է ընթանում, մեծ է նաեւ մենինգիտ, տուբերկուլյոզ, ասթմա, սրտանոթային հիվանդություններ ձեռքբերելու հավանականությունը:
Հիմնադրամի կողմից կառուցվելիք տները շահառուներին կհանձնվեն կահավորված եւ կենցաղային տեխնիկայով հագեցած: Առանձնատները կունենան շուրջ 1000 քմ տնամերձ հողակտոր:
Նախապատվություն կտրվի ցածր եկամուտ ունեցող, ինչպես նաեւ Արցախի զինված ուժերում ծառայողների, արցախյան ազատամարտի վետերանների եւ զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին:
Կատարե’ք նվիրատվություն եւ Ձեր ներդրումը բերեք հայրենիքի ապագային:
Շնորհավորում ենք Երախտագիտության օրվա առթիվ:
“Հայաստան” հիմնադրամի ԱՄՆ արեւմտյան շրջանի
տեղական մարմին (Armenia Fund, Inc. Los Angeles)
“Հայաստան” հիմնադրամի ԱՄՆ արեւելյան շրջանի
տեղական մարմին (Armenia Fund, USA New York)
—————————
Հիմնադրամի գործադիր վարչությունը հայտնում է, որ հայաստանաբնակները նվիրատվություն կարող են կատարել`
-SMS ուղարկելով 8000 կարճ համարին, կամ զանգահարելով 090008000 կնվիրաբերեք 500 ՀՀ դրամ` /ՎիվաՍել-ՄՏՍ, Բիլայն, Օրանժ Արմենիա, Յուքոմ, Ռոստելեկոմ//նոյեմբերի 1-ից 30-ը/,
-այցելելով Հայփոստի ցանկացած բաժանմունք /նոյեմբերի 1-ից 30-ը/
-այցելելով Հիմնադրամի գործադիր վարչություն /շուրջտարի/,
– Ձեր բանկից փոխանցում կատարելով Հիմնադրամի` ՀՀ Կենտրոնական բանկի հաշվեհամարին 103003215672 (ՀՀ դրամ), 103003615673 (ԱՄՆ դոլար)/շուրջտարի/,

Tomorrow morning Armenians from around the world, irrespective of their political convictions, religious preferences or social and economic status will once again come together to jointly cast a vote of confidence in Armenia’s future. Over a quarter of a century, Armenia Fund’s Thanksgiving Day Telethons raised close to $300,000,000, which resulted in over 1,000 projects strengthening Armenia’s independent statehood and changing the lives of tens of thousands in Armenia and Artsakh for the better.
This year’s Telethon will raise funds to help Armenian parents raise the next generation of Armenia’s and Artsakh’s scientists, doctors, statesmen. With your generous support, we will construct houses for families in Artsakh who have 5 children or more but lack adequate housing. There is 466 families in Artsakh who have more than 5 children of which 211 are known to live in unacceptable housing conditions. Medical research has shown that overcrowding and inadequate living conditions result in slower growth in children and increase the risk of meningitis, tuberculosis, asthma and coronary heart disease.
The single family homes that Armenia Fund constructs will have land plots of 10,000 sq. ft. each, where the families can grow fruits and vegetables. Armenia Fund will provide furniture for every room in the house as well as provide household appliances, including central heating systems, water heaters, refrigerators, washers, stoves and vacuum cleaners.
According to the program, priority will be given to low income families, as well as the families of active duty officers of Artsakh’s armed forces, families of veterans of the Artsakh Liberation War and to the survivors of soldiers who lost their lives defending Artsakh.
Don’t miss your chance to make an investment in the future of Armenia. Make a secure online donation now!
Happy Thanksgiving!
Armenia Fund, Inc. Los Angeles
Armenia Fund, USA New York
For the webcast of the Telethon, please log on
————————-
Residents of Armenia may choose from several methods of giving to support the work of the fund. Please make a donation:
·by sending SMS to the number 8000 or by calling 090008000 (via VivaCell-MTS, Beeline, Orange Armenia, Ucom, Rostelecom).
Donation amount is 500 AMD per SMS or call. (from November 1 to 30),
·by visiting any Haypost office (from November 1 to 30),
·by visiting Hayastan Fund’s Executive Board office (all the year round),
·by making a bank transfer to our account number at the Central Bank of Armenia -103003215672 (AMD), 103003615673 (USD) (all the year round),