Բոլորդ հայ եք, դուք կտեսնեք ձեր օրը. սպառնացել են թուրք զինվորներն ու այրել քուրդ զինյալների դիակները
Թուրքիայի Վան նահանգի Արճեշի շրջանի Թոնդրակ գյուղում զինվորականները սպանված քուրդ զինյալներին այրել են, որից հետո նրանց մոխրացած դիակների վրա շուրջպար բռնել, գրում է News.am-ը:
Քրդական DIHA գործակալության փոխանցմամբ՝ նոյեմբերի 15-ին Արճեշի Թոնդրակ գյուղում թուրք զինվորների ու քուրդ զինյաների միջեւ բախման վերաբերյալ սարսափելի տեղեկություններ են հայտնել տեղացիները։
Թոնդրակցիները պատմել են, որ թուրք զինվորները գործողություն են իրականացրել մի տան դեմ, որտեղ եղել են 3 քուրդ զինյալ։ Զինվորականները չեն բավարարվել տունը ռմբակոծելով ու ցանց սարքելով, այլ 3 քուրդ զինյալներին սպանելուց հետո այրել են նրանց դիակները։ Ականատեսները պնդել են, որ զինվորականները իրենց հաջողությունը նշել են սպանված քուրդ զինյալների վրա շուրջպար բռնելով։
Ականատեսները պատմել են նաեւ, որ թուրք զինվորականները դիակները այրելու ժամանակ սպառնացել են քուրդ գյուղացիներին՝ ասելով. «Բոլորդ հայ եք, դուք դեռ ձեր օրը կտեսնեք»։

“You are all Armenians:” Turkish soldiers burn bodies of Kurds
The soldiers of the Turkish Army burnt the bodies of killed Kurds in Tondrak village of Turkey’s Van province, after which they danced on their incinerated bodies.
On November 15, the local residents informed about the terrible news on clashes between the soldiers of the Turkish Armed Forces and the Kurdish rebels, according to News.am, the Kurdish DIHA agency reports.
The village residents also said that the Turkish soldiers carried out retaliatory actions near the house, where the insurgents had hidden. The soldiers pumped bullets into the house, and burnt the bodies of 3 Kurds after killing them. The witnesses insisted that the Turkish soldiers danced on their incarcerated bodies afterwards.
According to the source, the Turkish soldiers made the local population follow their actions, crying all the time: “You are all Armenians; We will show you!”