Ջավախքցի ծանրորդն առաջին տեղը գրավեց
Հոկտեմբերի 25-ին Թբիլիսիում անցկացվեց Tbilisi Open Cup 2015 եռամարտի, երկմարտի և պոկում մարզաձևերի առաջնություն, որտեղ Ջավախքից Սիփան Շիպակցյանը գրավեց առաջին տեղ:
Թբիլիսիի բաց առաջնություն 2015-ին մասնակցում էին Վրաստանի տարբեր շրջաններից մարզիկներ: Այն անցկացվեց հոկտեմբերի 25-ին եռամարտի (սպորտի երեք վարժություններից բաղկացած մրցաձև է), երկմարտ (երկու վարժություններից) ու պոկում մարզաձևերի մրցումները: Առաջնությունն անցկացվում էր Georgian powerlifting national aliance ֆեդերացիայի կողմից:
Առաջնությանը մասնակցում էին ոչ միայն Թբիլիսիի մարզիկները, այլև Վրաստանի տարբեր շրջանների: Ջավախքը ներկայացնող Սիփան Շիպակցյանը 82,5 քաշային կարգում, պոկում մրցաձևի ժամանակ գրավեց առաջին տեղ՝ բարձրացնելով 195 կգ:
«Առաջնությանը ներկա էին իմ բոլոր ընկերները, որոնց ներկայությունը շատ մեծ նշանակություն ուներ ինձ համար: Իրենց ձայնը, ներկայությունն ինձ ուժ ու վստահություն էր ներշնչում: Հիմա պատրաստվում եմ ավելի շատ պարապել, քանի որ առաջիկայում էլի առաջնություններ կան, որպեսզի կարողանամ լավագույնս ներկայանամ: Ճիշտ է դժվար է ուսման հետ համատեղել սպորտը, բայց եթե նպատակ ես դնում, հասնում ես»,- jnews.ge-ի հետ զրույցում ասաց Վրաստանի Ջավախիշվիլու անվան պետական համալսարանի մագիստրատուրայի ուսանող՝ Սիփան Շիպակցյանը:
Հիշեցնենք, որ այս տարի 75 կգ քաշային կարգում Սիփան Շիպակցյանը, ներկայացնելով Վրաստանը, դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն:

Штангист из Джавахети занял первое место
25-го октября в Тбилиси прошёл турнир Tbilisi Open Cup 2015 по штанге, двоеборью и троеборью, на котором Сипан Шипакцян, представляющий Джавахети, занял первое место.
На открытом турнире Тбилиси 2015 участвовали спортсмены из разных регионов Грузии. Турнир прошёл 25-ого октября по штанге, двоеборью (соревнование по 2 видам вместе) и троеборью (соревнование по 3 видам).
Турнир организовала федерация Georgian powerlifting national aliance.
На соревнованиях участвовали не только спортсмены столицы, но и спортсмены из регионов. Сипан Шипакцян, представляющий Джавахети, в весовой категории 82,5 кг, на соревновании по штанге занял первое место, подняв 195 кг.
«На первенстве были все мои друзья, присутствие которых для меня имело большое значение. �?х голос даёт мне силу и уверенность. Сейчас я планирую заниматься ещё больше, так как впереди есть ещё соревнования, чтобы я смог выступить наилучшим образом. Правда очень сложно сочетать спорт со студенчеством, но если ты ставишь перед собой цель, то можешь достигнуть её»,- сказал юрист, студент магистратуры государственного университета имени Джавахишвили – Сипан Шипакцян.