Արա Աբրահամյանը նոր կուսակցություն կհիմնի եւ կմասնակցի խորհրդարանական ընտրություններին
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը որոշում է կայացրել ստեղծելու կուսակցություն, որի ծրագրերի եւ գաղափարների մշակման ուղղությամբ աշխատում է հսկայական թիմ ոչ միայն Ռուսաստանից, այլեւ արտերկրից:
«Արմենպրես»-­ի փոխանցմամբ` Արա Աբրահամյանն ասաց, որ ներկա դրությամբ նրա նպատակը չէ դառնալ նախագահ կամ վարչապետ, խոսքը ներկա դրությամբ երկրի վիճակը լավացնելու մասին է: «Դուք ինձանից լավ գիտեք, թե Հայաստանին ինչ է հարկավոր, ես ոչ մեկին չեմ ուզում քննադատել, բայց ես չեմ կարող հանգիստ ապրել, եթե իմ հայրենիքում վատ են ապրում: Ամեն ինչ լինելու է օրինականության սահմաններում: Ինձ մոտ 350 իրավաբան է աշխատում: Հիմա իմ մեծ թիմը ծրագրեր է մշակում, նախագծեր կազմում: Կարծում եմ մինչեւ մարտի վերջ ես կհայտարարեմ` մասնակցելո՞ւ եմ խորհրդարանական ընտրություններին, թե ոչ: Ես չեմ բացառում, որ կարող է լինել նաեւ համագործակցություն այլ կուսակցությունների հետ»,­ ասաց Արա Աբրահամյանը` հավելելով, որ դեռեւս հայտնի չէ եւ իր համար էլ այս պահին երկրորդական է, թե ում հետ է համագործակցելու: Նա ասաց, որ ներկա դրությամբ կարեւորը ծրագիրն է, նախագիծը:
«Ձեզ չթվա, թե ես գործ չունեմ, անելիք չունեմ, դրա համար եմ նման բան նախաձեռնել: Ձեր երեւակայությունը չի բավարարի պատկերացնելու, թե որքան գործ ունեմ անելու»,­ ասաց Աբրահամյանը` հավելելով, որ երեսուն տարվա ընթացքում լուրջ փորձ եւ գիտելիք է ձեռք բերել, ունի հսկայական կապեր աշխարհի բազմաթիվ երկրներում:

Ара Абрамян создаст новую партию и примет участие в парламентских выборах
Председатель Союза армян России Ара Абрамян принял решение о создании новой партии, над выработкой программ и идей которойработает огромная команда не только из России, но и из-за рубежа.
Как сообщает «Арменпресс», Ара Абрамян сказал, что на данный момент его целью не является стать премьером или президентом, речь идет об улучшении состояния страны. «Вы лучше меня знаете, что нужно Армении, я никого не критикую, но я не могу жить спокойно, если на моей родине живут плохо. Все будет в рамках закона. На меня работает 350 юристов. Моя команда занимается разработкой проектов и идей. Думаю, что до конца марта я решу, буду ли участвовать в парламентских выборах или нет. Я не исключаю и сотрудничества с другими партиями», – сказал Ара Абрамян, добавив, что пока ничего неизвестно, и для него второстепенно, с кем он будет сотрудничать. Он сказал, что на данный момент важна программа, идеология.
«Не думайте, что мне нечем заняться и поэтому я и предпринял такое. Вашей фантазии не хватит для того, чтобы понять, сколько у меня дел», – отметил Абрамян и добавил, что имеет 30-летний опыт и серьезные связи во всех странах мира.