Հայաստանի Հանրապետության վերանկախացման 24-րդ տարեդարձը Նոր Ջուղայում
Սեպտեմբերի 24-ի երեկոյան Նոր Ջուղայի ՀՄՄ «Արարատ» միության մարզասրահում հանդիսությամբ նշվեց Հայաստանի Հանրապետության վերանկախացման 24-րդ տարեդարձը: Այս մասին Նոր Ջուղայից «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում է Երանուշ Թահմազյանը:
Տոնակատարությունը, որը կազմակերպվել էր Սպահանի Հայոց թեմի Թեմական խորհրդի նախաձեռնությամբ, մեկնարկեց Իրանի Իսլամական եւ Հայաստանի Հանրապետությունների պետական օրհներգի հոտնկայս ունկնդրությամբ, որից հետո Թեմական խորհրդի խոսքն ընթերցեց Քարոլոն Դիլանչյանը: Օրվա առթիվ բանախոսությամբ հանդես եկավ Իրանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արտաշես Թումանյանը:
Ելույթների բաժինը եզրափակվեց Սպահանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տեր Բաբկեն արքեպիսկոպոս Չարյանի հայրական պատգամով:
Ծրագրի երկրորդ բաժնում ազգային, հեղափոխական ու ժողովրդական երգերով ելույթ ունեցավ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արսեն Գրիգորյանը (Մրոն): Հանդիսությունը վարեց Մանիա Ղուկասյանը:

24-я годовщина независимости Республики Армения в Новой Джуге
В зале союза «Арарат» ОСС Новой Джуги вечером 24 сентября была торжественно отмечена 24-я годовщина независимости Республики Армения. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщает из Новой Джуги Ерануш Тахмазян.
Празднество, организованное по инициативе епархиального совета армянской епархии �?сфагана, открылось исполнением гимнов �?сламской Республики �?ран и Республики Армения, после чего послание епархиального совета зачитала Каролон Диланчян. С докладом по теме дня выступил Чрезвычайный и Полномочный посол РА в �?Р�? Арташес Туманян.
Официальная часть завершилась пастырским заветом предстоятеля армянской епархии �?сфага архиепископа Бабкена Чаряна.
Во второй части программы с национальными, революционными и народнымит песнями выступил Заслуженный артист РА Арсен Григорян (Мро). Празднество вела Маниа Гукасян.