Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված համերգներ Սարագոսայում և Մադրիդում
Սեպտեմբերի 25-26-ին Սարագոսայում և Մադրիդում տեղի ունեցան Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի և Իսպանիայում հայտնի և մեծ համբավ վայելող ջութակահար, օրերս լատինական Գրեմմի մրցանակի առաջադրված, Արա Մալիկյանի համատեղ համերգները:
Համերգները տեղի են ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում՝ Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության նախաձեռնությամբ:
Կատարվեցին դասական, ժամանակակից և հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։
Համերգներին ներկա էին Իսպանիայի քաղաքական, մշակութային և լրատվական շրջանակների ներկայացուցիչներ, Իսպանիայում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ։

Концерты в Сарагосе и Мадриде, посвященные 100-летию Геноцида армян
В Сарагосе и Мадриде 25-26 сентября состоялись совместные концерты Государственного молодежного оркестра Армении и известного в �?спании, ползующегося большой популярностью скрипача Ара Маликяна, на днях выдвинутого на соискание премии Латинское Гремми.
Концерты состоялись в рамках мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян и инициированы посольством РА в �?спании.
Были исполнены классические, современные произведения и сочинения армянских композиторов.
На концертах присутствовали представители политических, культурных и журналистских кругов �?спании, руководители аккредитованных в стране дипломатических представительств, представители армянской общины.