Նինոծմինդայում մշակույթի կենտրոնի հին շենքը վերանորոգումից հետո կդառնա կինոթատրոն
Նինոծմինդա քաղաքում վերանորոգվում է հին մշակույթի կենտրոնի դահլիճը, որը վերանորոգումից հետո դառնալու է կինոթատրոն: Ներկա դրությամբ տեղական բյուջեի ֆինանսավորմամբ անցկացվում են վերանորոգման աշխատանքները, իսկ կինոթատրոնի համար անհրաժեշտ սարքավորումները անցած տարի տրամադրվել էին Վրաստանի մշակույթի նախարարության կողմից: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է akhaltskha.net-ից:
Ինչպես նշում են բնակիչները կինոթատրոնի գործունեությունը մեծ նշանակություն կունենա հասարակության համար եւ նոր շունչ կհաղորդի շրջանի մշակութային կյանքին:
Օրերս նաեւ նախատեսվում է այս կինոյի դահլիճում անցկացնել կինո-էքսպրես կինոյի փառատոնը, որը անցկացվում է արդեն մի քանի տարի Ոսկե ծիրան կինոփառատոնի կազմակերպիչների եւ Վրաստանի կինոմատոգրաֆների միության նախաձեռնությամբ:

Старый дом культуры в Ниноцминда после ремонта станет кинотеатром
В городе Ниноцминда ремонтируется старый зал культурного центра, который станет кинотеатром. Ныне при финансировании из местного бюджета выполняются ремонтные работы, а необходимое для кинотеатра оборудование в прошлом году было предоставлено Министерством культуры Грузии. Редакция «Армяне сегодня» об этом узнала из akhaltskha.net.
Как отмечают жители, деятельность кинотеатра имеет большое значение для общества и вдохнет новое дыхание в культурную жизнь района.
На днях планируется в этом кинозале провести фестиваль кино-экспресс, который уже несколько лет проводится по инициативе организаторов кинофестиваля «Золотой абрикос» и Союза кинематографистов Грузии.