Բերիո և Դամասկոսի թեմերի առաջնորդները Քեսաբում այցելել են ազգային պատսպարանի ճամբար
Բերիո թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Շահան արքեպիսկոպոս Սարգիսյանն ու Դամասկոսի առաջնորդ Տ. Արմաշ եպիսկոպոս Նալբանդյանը Քեսաբում այցելել են ազգային պատսպարանի ճամբար: Ինչպես «Արմենպրես»-­ը տեղեկացավ «Բերիո լուրեր» ֆեյսբուքյան էջից, նրանք մոտիկից ծանոթացել են ազգային պատսպարանի սաների և ծնողազուրկ երեխաների ծրագրերին: Երկու առաջնորդները հանդիպել են նաև երեխաների հետ և զրուցել նրանց հետ:
Տեր Շահան արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը հայրական խրատներով ու մտերմիկ զրույցներով ոգևորել է պատսպարանի սաներին: Նա իր շնորհակալությունն է հայտնել պատսպարանի հանձնախմբերին իրենց աշխատանքների համար:
«Սիրիական օգնության խաչի մեծ ընտանիք»­-ում, որը շուրջ 95 տարվա պատմություն ունի, գործում է 86 տարվա պատմություն ունեցող ազգային պատսպարանը: Պատսպարանի գործերով զբաղվող հանձնախմբերն իրենց աշխատանքը կենտրոնացնում են կրթական, դաստիարակչական, առողջապահական բնագավառներում, ինչպես նաև ամառային ճամբարներ են կազմակերպվում Քեսաբում: Այս մեծ աշխատանքներում իրենց ներդրումն են ունենում բարերարներ ու նվիրատուներ

Предводители епархий Берио и Дамаска посетили лагерь национального убежища в Кесабе
Предводители епархий Берио и Дамаска архиепископ Шаган Саргсян и епископ Армаш Налбандян посетили лагерь национального убежища в Кесабе. Как передает «Арменпресс», ссылаясь на страницу «Вестей Берио», там они ознакомились с программами питомцев убежища и сирот.
Они встретились с детьми и побеседовали с ними. Архиепископ Шаган Саргсян воодушевил их пастырской беседой и советами и поблагодарил организаторов за заботу о детях.
«Большая семья Креста сирийской помощи» действует уже 95 лет, Национальное убежище имеет 86летнюю историю. Комитет организаторов концентрируется на образовании, воспитании, охране здоровья, а также организует в Кесабе летние лагеря. Большой вклад имею филантропы и спонсоры.