Իտալիայում Հայոց Ցեղասպանության մասին գիրք է հրատարակվել
Թուրքիան կրկնում է հարյուրամյա արարքները՝ արտառոց պարզությամբ։ Անկարան բոլորի աչքի առաջ աջակցում է Իսլամական պետության մարդասպաններին։ Այդ մասին ասվում է «Լռության 100 տարի. վերջին ականատեսների բացառիկ պատմությունները» գրքի նախաբանում։ Գիրքը հրապարակել է իտալական Feltrinelli հրատարակչությունը, գրում է News.am-ը:
Հրատարակչության կայքում զետեղված, գրքի նախաբանում ասվում է.
«Այդ ցեղասպանությունից հարյուր տարի անց Երևանից դրա մասին պատմում են ողբերգությունը վերապրածները։ Թուրքիան մինչ օրս հրաժարվում է ճանաչել այն։ Բացի այդ բացառիկ և արտառոց վկայություններից, գրքում զուգահեռներ են տարվում Մերձավոր Արևելքի իրողությունների հետ, երբ Անկարայի կառավարությունը մինչ օրս դաժանության քաղաքականություն է վարում, ֆինանսավորում ԻՊ-ին:
Անցյալի սպանությունները կրկնվում են արտառոց պարզությամբ։ Թուրքական պետքության վերնախավը բոլորի աչքի առաջ ֆինանսավորում և աջակցում է այնպիսի մարդասպանների, որոնք սպանում են Հալեպի հայերին և Սիրիայի այլ բնակիչների:

Турция открыто содержит �?Г�?Л: В �?талии вышла книга о Геноциде
Турция повторяет деяния столетней давности с невероятной простотой. Анкара на глазах у всех содержит головорезов �?Г�?Л. Об этом говорится в аннотации к книге «100 лет молчания. �?сключительные рассказы последних очевидцев», которая вышла в известном итальянском издательстве Feltrinelli.
В аннотации к книге на сайте издательства говорится:
«Спустя сто лет об этом геноциде говорят из Еревана последние пережившие эту трагедию, которую Турция до сих пор отказывается признать. Кроме этих исключительных и уникальных свидетельств, в книге проводятся параллели с событиями на Ближнем Востоке, в котором правительство Анкары до сих пор ведёт политику жестокости и финансирует такие движения, как �?Г�?Л.
Убийства прошлого повторяются с невероятной простотой. Верхушка турецкого государства на глазах у всех финансирует и содержит головорезов, в том числе тех, кто убивает армян в Алеппо и других частях Сирии.
Это книга, которую нужно прочесть, чтобы не забывать и, в первую очередь, чтобы не повторять тех же ошибок».