Թուրքիայի մեջլիսի հայ պատգամավորը հայկական թերթի համար առաջարկ է ներկայացրել վարչապետին
Քեմալական Հանրապետական ժողովրդական կուսակցությունից ընտրված հայ պատգամավոր Սելինա Դողանը Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահությանը Ստամբուլի հայկական «Ժամանակ» պարբերականի վերաբերյալ հարցման առաջարկ է ներկայացրել՝ հասցեագրված վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»­-ը, այս մասին տեղեկացնում է «Ժամանակ» պարբերականը: Սելինա Դողանը հիշեցրել է, որ պոլսահայ պարբերականը հրատարակվում է 1908 թվականից, և այն ականատեսն է ոչ միայն Թուրքիայի հանրապետական շրջանին, այլև Օսմանյան կայրսության վերջին շրջանին:
«Ժամանակ»-­ում, բացի պոլսահայ համայնքին առնչվող հարցերից, այս տարիների ընթացքում տեղ են գտել նաև հիշատակումներ Թուրքիայի ներքաղաքական կյանքի վերաբերյալ, ինչն այս պարբերականը կարևոր աղբյուր է դարձնում ուսումնասիրողների համար: Մեջլիս ներկայացրած հարցման առաջարկում հայ պատգամավորը նշել է, որ պատմական անցյալ ունեցող պարբերականի թվայնացումը մեծ նշանակություն ունի, քանի որ այն մի կողմից կդյուրացնի ուսումնասիրողների գործը, իսկ մյուս կողմից կկանխի մաշվելու հետևանքով ի հայտ եկող կորուստները: Սելինա Դողանը հարց է ուղղել վարչապետի գրասենյակին կից պետական արխիվների ընդհանուր տնօրինությանը, թե արդյոք իրենց արխիվներում կան «Ժամանակ»-­ի վերաբերյալ նյութեր և ի՞նչ վիճակում են դրանք:
Պատգամավորը ցանկացել է նաև տեղեկանալ, թե արդյոք «Ժամանակ»-­ի արխիվը թվայնացված է, և եթե ոչ, կա՞ նման մտադրություն:

Депутат-армянин парламента Турции представил премьер-министру предложение для армянской газеты
Депутат-армянка Селина Доган, избранная от кемалистской Республиканской народной партии, представила президиуму Великого Народного Собрания предложение о запросе относительно Стамбульской армянской газеты «Жаманак», адресованном премьер-министру Ахмеду Давутоглу.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает издание «Жаманак». Селина Доган напомнила, что константинопольское армянское издание издается с 1908 года, является не только Республиканского периода Турции, но и последнего периода Османской империи.
В «Жаманак», помимо вопросов, касающихся константинопольской армянской общины, за эти годы имели место и упоминания о внутриполитической жизни Турции, что делает это издание важным источником для исследователей. В представленном Меджлису предложении о запросе депутат-армянка отметила, что оцифровка издания, имеющего историческое прошлое, имеет большое значение, поскольку, с одной стороны, облегчит задачу исследователей, с другой – предотвратит потери в связи с изношенностью. Селина Доган адресовала запрос общей дирекции государственных архивов при премьер-министре: имеются ли в ее архивах материалы относительно «Жаманак» и в каком они находятся состоянии.
Депутат захотела также узнать, оцифрован ли архив «Жаманак», и если нет – то имеется ли подобное намерение.