Նինոծմինդայի մարզիկները համահայկական խաղերին կներկայանան ֆուտբոլի, շախմատի, բռնցքամարտի եւ վազքի մարզաձեւերով
Նինոծմինդայի մունիգիպալիտետի 26 մարզիկներ օգոստոսի 2-ին մեկնեցին Երեւան, որպեսզի մասնակցեն 6-րդ համահայկական օլիմպիական խաղերին։ Մարզիկներին ուղեկցում էր Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի սակրեբուլոյի պատգամավոր Սամվել Իրիցյանը։ Այս մասին հայտնում է akhaltskha.net-ը:
Նինւծմինդայի մարզիկների խաղերին մասնակցության ապահովման համար տեղական բյուջեից, հատկացվել էր 6000 լարի գումար, իսկ մյուս մասը հոգացել են բարերարները։
Մարզիկներին ճանապարհ դնելու արարողությանը ներկա էին նաեւ մունիցիպալիտետի գամգեբելի Գագիկ Կարսլանը մշակույթի եւ սպորտի ծառայության պետ Ժորա Սնխչյանը ինչպես նաեւ մունիցիպալիտետի վարչության այլ աշխատակիցներ։
Նինոծմինդայի մարզիկները համահայկական խաղերին կներկայանան ֆուտբոլի, շախմատի, բռնցքամարտի եւ վազքի մարզաձեւերով։

Спортсмены Ниноцминда в Панармянских играх примут участие в футбольном, шахматном, боксерском турнирах и соревнованиях по бегу
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/08/011.jpg)
Двадцать шесть спортсменов муниципалитета Ниноцминда 2 августа отбыли в Ереван для участия в 6-х Панармянских олимпийских играх. Спортсменов сопровождает депутат сакребуло муниципалитета Ниноцминда Самвел �?рицян. Об этом сообщает akhaltskha.net.
Для обеспечения участия спортсменов в играх из местного бюджета выделено 6— лари, об остальной части необходимой суммы позаботились благотворители.
На церемонии проводов спортивной делегации присутствовали также гамгебели муниципалитета Гагик Карслян и начальник службы спорта Жора Снхчян, а также другие сотрудники управления муниципалитета.
Спортсмены Ниноцминда в Панармянских играх примут участие в футбольном, шахматном, боксерском турнирах и соревнованиях по бегу.