Ադրբեջանական կողմն Արցախի ուղղությամբ կրակել է ականանետերից ու նռնականետերից
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 30­ին և լույս 31­ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից և ՀԱՆ­17 ու ՀՀՆ­9 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Azerbaijan fires at Artsakh with mortars and grenades
Based on the operative data of the Defense Army, on the night of July 30 and in the early hours of July 31, Azerbaijan committed nearly 140 ceasefire violations with guns and artillery of different diameters, as well as 60 mm mortars and HAN17 and HHN9 type of grenades, firing more than 2,500 shots at the Armenian positions.
As reports the press service of the Ministry of Defense of the Nagorno-Karabakh Republic, the frontline military units of the Defense Army have control over the operative situation and continue to defend the military positions with confidence.