Իսպանիայում հայ և իսպանացի ժողովուրդների բարեկամությանը նվիրված խաչքար է տեղադրվել
Հուլիսի 9-ին Պուենտե Խենիլում (Կորդոբա) տեղի է ունեցել հայ և իսպանացի ժողովուրդների բարեկամությանը նվիրված խաչքարի բացման արարողություն՝ դեսպան Ավետ Ադոնցի, Պուենտե Խենիլի քաղաքապետ Էստեբան Մորալես Սանչեսի, Իսպանիայում և Պորտուգալիայում հայրապետական պատվիրակի ընդհանուր փոխանորդ Հայր Սասունի և հայ համայնքի մասնակցությամբ։ Խաչքարը տեղադրվեց Պուենտե Խենիլի կենտրոնական «Parque de los Pinos» զբոսայգում, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Դեսպան Ադոնցն իր ողջույնի խոսքում անդրադարձ է կատարել հայ-իսպանական հարաբերությունների պատմությանը, ներկային, կարևորել խաչքարի տեղադրումը հատկապես այս տարի՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, շնորհակալություն հայտնեց քաղաքապետին և մտահաղացման հեղինակներին` կատարած աշխատանքի համար:

В �?спании установлен хачкар, посвященный дружбе армянского и испанского народов
В Пуенте Хенил (Кордоба) 9 июля при участии посла Авета Адонца, мэра Пуенте Хенил Эстебана Моралеса Санчеса, общего местоблюстителя патриаршего легата в �?спании и Португалии Отца Сасуна и армянской общины состоялась церемония открытия хачкара, посвященного дружбе армянского и испанского народов. Хачкар установлен в центральном парке «Parque de los Pinos» Пуенте Хенил, сообщает М�?Д РА.
В своей приветственной речи посол Адонц коснулся истории и сегодняшнего дня армяно-испанских отношений, отметив важность установки хачкара в год 100-летия Геноцида армян, и выразил благодарность мэру и авторам идеи за проделанную работу.