Նախագահը ցավակցություն է հայտնել Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է. «Խոր ցավ ապրեցի` լսելով հայ մեծ բարերար, Հայաստանի ազգային հերոս Քըրք Քրքորյանի մահվան լուրը:
Համոզված եմ` այս ցավը Հայաստանում, Արցախում և սփյուռքում կիսում են բոլորը: Որպես ձեռներեց և գործարար՝ նա արդեն իր կյանքի օրոք դարձել էր լեգենդ և վայելում էր միջազգային հեղինակություն, դարձել էր վերապրող հայի, աշխատասեր, իմաստուն, բարի ու համեստ մարդու օրինակ:
Նրա ստեղծած «Լինսի» հիմնադրամը Հայաստանի ժողովրդին սատարեց ծանր պահի՝ օգնելով հաղթահարել դժվարությունները և դուրս գալ զարգացման ուղի: Հիմնադրամի իրականացրած ծրագրերը նոր հզոր շունչ հաղորդեցին Հայաստանի տնտեսությանը՝ լրջորեն փոխելով մեր երկրի նկարագիրը:
Համոզված եմ, որ մեծ հայորդու, Հայաստանի ազգային հերոսի լուսավոր հիշատակը միշտ վառ է մնալու, և մեր ժողովուրդը հիշելու է նրան հպարտության ու երախտագիտության զգացումներով:

Президент выразил соболезнования в связи с кончиной Кирка Керкоряна
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Кирка Керкоряна, в которой, в частности, говорится: «Я испытал глубокую боль, услышав о кончине великого армянского благотворителя, Национального героя Армении Кирка Керкоряна.
Убежден, что эту боль в Армении, Арцахе и диаспоре разделяют все. Как предприниматель и бизнесмен, он уже при жизни стал легендой и пользовался международным авторитетом, стал примером выжившего армянина, трудолюбивого, мудрого, доброго и скромного человека.
Созданный им фонд «Линси» поддержал народ Армении в трудный момент, помог преодолеть трудности и выйти на путь развития. Осуществленные фондом программы придали экономике Армении новое дыхание, серьезно изменив облик нашей страны.
Я убежден, что светлая память о великом сыне армянского народа, Национальном герое Армении всегда будет живой, и наш народ будет помнить его с чувством гордости и признательности.