Ես երբեք ինձ այդպես տանը չէի զգացել, ինչպես Հայաստանում. Քիմ Քարդաշյան
Քիմ Քարդաշյանը հյուրընկալվել է «Live! With Kelly & Michael» շոուին, որի ընթացքում պատմել է նաև Հայաստան կատարած այցի մասին,-գրում է Արցախպրեսը:
Նշելով, որ փոքրիկ Նորթի մկրտությունը տեղի ունեցավ Երուսաղեմի հայկական եկեղեցում, Քիմն ասել է. «Դա պարզապես հրաշալի փորձ էր: Դու զգում ես, որ այդ ամենը նվեր է, սրբություն: Ես անգամ չեմ կարող նկարագրել դա»:
«Հայաստանն իմ ժառանգությունն է: Իմ ծնողները, տատերն ու պապերը երբեք Հայաստանում չեն եղել, բայց այդ մասին խոսել են ողջ կյանքի ընթացքում։ Ես գնացի Հայաստան ամուսնուս, դստերս, քրոջս և զարմիկներիս հետ և ուղևորության ամբողջ ընթացքում փոքրիկ Նորթին հայերեն բառեր էի սովորեցնում, և մենք միշտ ուտում էինք հայկական ճաշեր: Ես երբեք ինձ այդպես տանը չէի զգացել, ինչպես Հայաստանում»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով նաև ամուսնու՝ Քանյե Ուեսթի՝ Կարապի լիճ ցատկելու խենթ քայլին, Քիմը պատմել է. «Վերջին օրը՝ երեկոյան ժամը 11-ին, Քանյեն ինձ ասաց, որ մտադիր է համերգ տալ։ Մենք այդ մասին հայտարարեցինք Twitter-ում եւ չէինք ակնկալում, որ 30 րոպե անց 5000 մարդ կհավաքվի: Դա առաջին անվճար համերգն էր, հատկապես` այն մարդու կողմից, ով ժամանել էր ԱՄՆ-ից: Ես շատ ուրախ էի, որ նա կարողացավ դա անել հայերի համար:
Եվ ես գիտեի, որ լիճն այնքան էլ խորը չէր, սակայն, երբ նա սկսեց այդ երգը կատարել, ես զգացի՝ ցատկելու է լիճը: Դրանից հետո միայն տեսա մարդկանց, ովքեր ցատկեցին լիճը, որպեսզի Քանյեին ավելի մոտ լինեն»: Զրույցի ընթացքում Քիմը խոսել է նաև փոքրիկ Նորթի մասին, ով, նրա խոսքով, շատ է սիրում շպարվել: «Որպեսզի չխառնի շպարի իմ պարագաներն ու չփչացնի դրանք, նա ունի շպարի սեփական պարագաները»,- ասել է նա՝ նկատի ունենալով փոքրիկի խաղալիքները:

Я никогда так не ощущала себя дома, как в Армении: Ким КАРДАШЯН
Ким Кардашян участвовала в шоу «Live! With Kelly & Michael», в ходе которого рассказала также о визите в Армению, пишет «Арцахпресс».
Отметив, что крещение маленькой Норт состоялось в армянской церкви �?ерусалима, Ким сказала: «Это был просто замечательный опыт. Ты чувствуешь, что все это подарок, святыня. Я не могу даже описать это. Армения – мое наследие.
Мои родители, бабушки и дедушки никогда не бывали в Армении, но говорили на протяжении всей жизни. Я поехала в Армению с мужем, дочерью, сестрой и племянниками, и на всем протяжении путешествия обучала маленькую Норт армянским словам. Мы всегда кушали армянские блюда. Я никогда так не ощущала себя дома, как в Армении».
Коснувшись сумасбродного поступка мужа, Канье Уэста – его прыжка в Лебединое озеро, Ким рассказала: «В последний день, в 11 часов вечера, Канье сказал мне, что намерен дать концерт. Мы сообщили об этом в Twitter, и не ожидали, что за 30 минут соберутся 5 тысяч человек. Это был первый бесплатный концерт, особенно со стороны человека, прибывшего из США. Я была очень рада, что он сумел сделать это для армян.
Я знала, что озеро не слишком глубоко, но когда он начал исполнять эту песню, почувствовала, что он собирается прыгнуть в воду. Потом увидела людей, которые тоже прыгали в воду, чтобы быть ближе к Канье».
В ходе беседы Ким говорила и о маленькой Норт, которая. по ее словам, очень любит делать макияж. «Чтобы не смешивать мои предметы макияжа и не испортить их, у нее есть собственные», – сказала она, имея в виду игрушки малышки.