Ես երբեք ինձ այդպես տանը չէի զգացել, ինչպես Հայաստանում. Քիմ Քարդաշյան
Քիմ Քարդաշյանը հյուրընկալվել է «Live! With Kelly & Michael» շոուին, որի ընթացքում պատմել է նաև Հայաստան կատարած այցի մասին,-գրում է Արցախպրեսը:
Նշելով, որ փոքրիկ Նորթի մկրտությունը տեղի ունեցավ Երուսաղեմի հայկական եկեղեցում, Քիմն ասել է. «Դա պարզապես հրաշալի փորձ էր: Դու զգում ես, որ այդ ամենը նվեր է, սրբություն: Ես անգամ չեմ կարող նկարագրել դա»:
«Հայաստանն իմ ժառանգությունն է: Իմ ծնողները, տատերն ու պապերը երբեք Հայաստանում չեն եղել, բայց այդ մասին խոսել են ողջ կյանքի ընթացքում։ Ես գնացի Հայաստան ամուսնուս, դստերս, քրոջս և զարմիկներիս հետ և ուղևորության ամբողջ ընթացքում փոքրիկ Նորթին հայերեն բառեր էի սովորեցնում, և մենք միշտ ուտում էինք հայկական ճաշեր: Ես երբեք ինձ այդպես տանը չէի զգացել, ինչպես Հայաստանում»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով նաև ամուսնու՝ Քանյե Ուեսթի՝ Կարապի լիճ ցատկելու խենթ քայլին, Քիմը պատմել է. «Վերջին օրը՝ երեկոյան ժամը 11-ին, Քանյեն ինձ ասաց, որ մտադիր է համերգ տալ։ Մենք այդ մասին հայտարարեցինք Twitter-ում եւ չէինք ակնկալում, որ 30 րոպե անց 5000 մարդ կհավաքվի: Դա առաջին անվճար համերգն էր, հատկապես` այն մարդու կողմից, ով ժամանել էր ԱՄՆ-ից: Ես շատ ուրախ էի, որ նա կարողացավ դա անել հայերի համար:
Եվ ես գիտեի, որ լիճն այնքան էլ խորը չէր, սակայն, երբ նա սկսեց այդ երգը կատարել, ես զգացի՝ ցատկելու է լիճը: Դրանից հետո միայն տեսա մարդկանց, ովքեր ցատկեցին լիճը, որպեսզի Քանյեին ավելի մոտ լինեն»: Զրույցի ընթացքում Քիմը խոսել է նաև փոքրիկ Նորթի մասին, ով, նրա խոսքով, շատ է սիրում շպարվել: «Որպեսզի չխառնի շպարի իմ պարագաներն ու չփչացնի դրանք, նա ունի շպարի սեփական պարագաները»,- ասել է նա՝ նկատի ունենալով փոքրիկի խաղալիքները:

I had never felt so much at home as I did in Armenia: Kim Kardashian
Kim Kardashian talked about her visit to Armenia during the Live! With Kelly & Michael show, writes Artsakhpress.
Kim mentioned that baby North’s baptism ceremony was held at an Armenian church in Jerusalem. “It was simply a wonderful experience. I felt like it was all a gift, something sacred. I can’t even describe it. Armenia is my heritage.
My parents and grandparents have never been to Armenia, but they have been talking about it all their lives. I visited Armenia with my husband, daughter, sister and cousins. I kept teaching little North words in Armenian the whole time, and we always ate Armenian dishes. I had never felt so much at home as much as I did in Armenia,” Kim said.
Touching upon Kanye West doing something crazy and jumping into Swan Lake, Kim said: “On the last day, at 11:00 at night, Kanye told me he wanted to give a concert. We announced it on Twitter, but we didn’t expect to see 5,000 people gather in just 30 minutes. It was the first free concert, especially a concert by a person who had come from the USA. I was very happy that he managed to do that for the Armenians.
I knew the lake wasn’t too deep, but when he started singing that song, I felt that he was going to jump into the lake. After that, I just saw people who also jumped into the lake to be closer to Kanye.” During the interview, Kim also talked about baby North who, according to her, loves to put on makeup. “She has her own accessories in order to not mess up and ruin my accessories,” Kim said, referring to the baby’s toys.