Նիդերլանդների ազդեցիկ կուսակցություններից մեկի առաջնորդը թագավորին և վարչապետին խորհուրդ է տվել այցելել Ծիծեռնակաբերդ
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/03/Ծիծեռնակաբերդ.jpg)
Ազգայնական, հակասիլամիստական հայացքներով աչքի ընկնող Ազատություն (PVV) կուսակցության առաջնորդ Գերդ Վիլդերսը, ով քաղաքական գործունեություն է ծավալում’ սկսած 1997 թվականից և հայտնի է կտրուկ գործելաոճով, օրերս այցելել է Ալմելոյի հայ համայնքին և այցելել Եվրոպայում ամենամեծ Հայոց Ցեղասպանության հուշհամալիր ծաղկեպսակ դրել’ հարգելով անմեղ զոհերի հիշատակը:
Քաղաքական այս գործիչը’ ինչպես տեղեկացնում է nos.nl նիդերլանդական հեռուստակայանը, ավելի ուշ դիմել է Նիդերլանդների վարչապետ Ռութեին և թագավոր Վիլհեմ Ալեքսանդրին’ ապրիլի 24-ին Հայաստան այցելելու, հարգելու համար 1915 թ. Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը, այս մասին հայտնում է Նիդերլանդական օրագիրը:

Leader of influential party of the Netherlands advises the King and Prime Minister to visit Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/03/Ծիծեռնակաբերդ.jpg)
Geert Wilders, who is the leader of the Freedom Party (PVV) that stands out with its nationalist and anti-Islamist views, has been involved in politics since 1997 and is known for his resoluteness, recently had a meeting with the Armenian community of Almelo, visited the local Armenian Genocide Memorial Complex and laid a wreath as a sign of tribute to the innocent victims.
As nos.nl television of the Netherlands reports, this politician later addressed Prime Minister of the Netherlands Rutte and King Willem Alexander to visit Armenia on April 24th and respect the memory of the victims of the Armenian Genocide of 1915, as the Diary of the Netherlands reports.