Այցելություն Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին այցելել է Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսություն եւ հանդիպելդիվանագիտական անձնակազմի հետ՝ գլխավոր հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախ-Ամերիկա կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր:
Այս համատեքստում Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության եւ ԱՄՆ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցչության սերտ փոխգործակցությունը՝ այն համարելով նախանշված ծրագրերի հաջող իրականացման կարեւոր գրավական:
Նույն օրը հյուպատոսությունում տեղի է ունեցել համայնքային ընդունելություն՝ ի պատիվ Նախագահ Սահակյանի:
Ջերմ եւ անմիջական մթնոլորտում քննարկվել են Արցախի պետականաշինությանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին, տարածաշրջանային գործընթացներին առնչվող խնդիրներ:
Նախագահը նաեւ պատասխանել է ներկաների կողմից բարձրացված տարաբնույթ հարցերին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը, ԱՄՆ-ում եւ Կանադայում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Visit to the Consulate General of the Republic of Armenia in Los Angeles
On 21 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Consulate General of the Republic of Armenia in Los Angeles and met with the diplomatic staff at the head of Consul General Armen Baibourtyan.
Issues on enhancing the Artsakh-USA ties were on the meeting agenda.
In this context President Sahakyan underscored the close cooperation between the Consulate General of the Republic of Armenia in Los Angeles and Artsakh Republic Permanent Representation to the USA qualifying it as an important guarantee for the successful implementation of the targeted programs.
On the same day a reception in honor of the Artsakh Republic president was organized in the Consulate General. In a warm atmosphere .
Various issues related to the state building process in Artsakh, the Homeland-Diaspora ties, regional processes were touched upon in a warm atmosphere. President Sahakyan also answered various questions raised by the attendees.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, ambassador extraordinary and plenipotentiary of Republic of Armenia to the USA Varouzan Nersesyan, Artsakh Republic permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan and other officials partook at the meeting.