Երևանում բացվեց «ՌԻՈ» առևտրային զվարճանքի կենտրոնը
Նոյեմբերի 13-ին Երևանում տեղի ունեցավ «ՌԻՈ» առևտրային զվարճանքի կենտրոնի հանդիսավոր բացումը: «ՌԻՈ»-ն իր դռները այցելուների համար բացեց պաշտոնական արարողությունից անմիջապես հետո, որին ներկա էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը և այլք:
«ՌԻՈ» եռահարկ առևտրային զվարճանքի կենտրոնի ընդհանուր մակերեսը 24 հզ քմ է, գտնվում է Արաբկիր վարչական շրջանում՝ Փափազյան 8-ում: Նոր կենտրոնի ընդգրկման գոտում բնակվում է ավելի քան 600 հազ. մարդ: Այցելուների հարմարավետության համար նախատեսված է վերգետնյա ավտոկայանատեղի 250 ավտոմեքենայի տեղով: Երևանում «ՌԻՈ»-ն դարձավ Հայաստանի տարածքում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի կողմից բացված թվով 4-րդ առևտրի կենտրոնը: Այստեղ են տեղակայված «Երևան Սիթի» մթերային սուպերմարկետը,  «Սինեմա Սթար» ցանցի կինոթատրոնը, «Էկզոտարիում»-ը, ֆուդքորթի գոտի և այլն:

On November 13, RIO Mall opened its doors in Yerevan following an official opening ceremony attended by President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, Mayor of Yerevan Taron Margaryan, Head of Tashir Group Samvel Karapetyan and others.
Located at 8 Papazyan Street in the Arabkir District of Yerevan, RIO Mall has three stories and a total surface area of 24,000 square meters. There are more than 600,000 residents in the mall’s coverage zone. A parking lot with 250 spots is designed for visitors. RIO Mall became the fourth mall opened by Tashir Group in Armenia. The mall houses Yerevan City Supermarket, Cinema Star movie theater, Exotarium Food Court and more