Երևանում բացվեց «ՌԻՈ» առևտրային զվարճանքի կենտրոնը
Նոյեմբերի 13-ին Երևանում տեղի ունեցավ «ՌԻՈ» առևտրային զվարճանքի կենտրոնի հանդիսավոր բացումը: «ՌԻՈ»-ն իր դռները այցելուների համար բացեց պաշտոնական արարողությունից անմիջապես հետո, որին ներկա էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը և այլք:
«ՌԻՈ» եռահարկ առևտրային զվարճանքի կենտրոնի ընդհանուր մակերեսը 24 հզ քմ է, գտնվում է Արաբկիր վարչական շրջանում՝ Փափազյան 8-ում: Նոր կենտրոնի ընդգրկման գոտում բնակվում է ավելի քան 600 հազ. մարդ: Այցելուների հարմարավետության համար նախատեսված է վերգետնյա ավտոկայանատեղի 250 ավտոմեքենայի տեղով: Երևանում «ՌԻՈ»-ն դարձավ Հայաստանի տարածքում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի կողմից բացված թվով 4-րդ առևտրի կենտրոնը: Այստեղ են տեղակայված «Երևան Սիթի» մթերային սուպերմարկետը,  «Սինեմա Սթար» ցանցի կինոթատրոնը, «Էկզոտարիում»-ը, ֆուդքորթի գոտի և այլն:

В Ереване открылся торгово-развлекательный центр «Р�?О»
В Ереване 13 ноября состоялось торжественное открытие торгово-развлекательного центра «Р�?О», распахнувшего свои двери перед посетителями сразу после официальной церемонии. На торжественной церемонии открытия присутствовали Президент РА Серж Саргсян, мэр Еревана Тарон Маргарян, президент группы компания «Ташир» Самвел Карапетян и другие.
Общая площадь трехэтажного торгово-развлекательного центра «Р�?О» составляет 24 тыс. кВ. м., он находится в административном районе Арабкир по адресу Папазяна, 8. В зоне охвата нового комплекса проживает более 600 тысяч человек. Для удобства посетителей предусмотрена наземная автостоянка на 250 автомашин. В Ереване «Р�?О» стал четвертым торговым центром, открытым в Армении группой компаний «Ташир». Здесь расположены продуктовый супермаркет «Ереван-сити», кинотеатр сети «Синема Стар», «Экзотариум», зона фудкорта и др.