Երեւանի Մէջ Բացուեցաւ «Ռիօ» Առեւտրային- զուարճանքի Կեդրոնը
Նոյեմբեր 13-ին, Երեւանի մէջ տեղի ունեցաւ «Ռիօ» առեւտրային զուարճանքի կեդրոնի հանդիսաւոր բացումը: «Ռիօ»-ն իր դռները այցելուներուն համար բացաւ պաշտօնական արարողութենէն ետք, որուն ներկայ էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսեան, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարեան, «Տաշիր» ընկերութիւններու խումբի նախագահ Սամուէլ Կարապետեան եւ այլք:
«Ռիօ» եռայարկ առեւտրային-զուարճանքի կեդրոնի ընդհանուր մակերեսը 24 հազար քմ է, կը գտնուի Արաբկիր վարչական շրջանին մէջ` Փափազեան 8 հասցէին մէջ: Այցելուներու յարմարաւէտութեան համար նախատեսուած է վերգետնեայ կառատուն 250 մեքենայի տեղով: Երեւանի մէջ «Ռիօ»-ն դարձաւ Հայաստանի տարածքին «Տաշիր» ընկերութիւններու խումբին կողմէ բացուած 4-րդ առեւտուրի կեդրոնը:

On November 13, RIO Mall opened its doors in Yerevan following an official opening ceremony attended by President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, Mayor of Yerevan Taron Margaryan, Head of Tashir Group Samvel Karapetyan and others.
Located at 8 Papazyan Street in the Arabkir District of Yerevan, RIO Mall has three stories and a total surface area of 24,000 square meters. There are more than 600,000 residents in the mall’s coverage zone. A parking lot with 250 spots is designed for visitors. RIO Mall became the fourth mall opened by Tashir Group in Armenia. The mall houses Yerevan City Supermarket, Cinema Star movie theater, Exotarium Food Court and more