Երեւանի Մէջ Բացուեցաւ «Ռիօ» Առեւտրային- զուարճանքի Կեդրոնը
Նոյեմբեր 13-ին, Երեւանի մէջ տեղի ունեցաւ «Ռիօ» առեւտրային զուարճանքի կեդրոնի հանդիսաւոր բացումը: «Ռիօ»-ն իր դռները այցելուներուն համար բացաւ պաշտօնական արարողութենէն ետք, որուն ներկայ էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսեան, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարեան, «Տաշիր» ընկերութիւններու խումբի նախագահ Սամուէլ Կարապետեան եւ այլք:
«Ռիօ» եռայարկ առեւտրային-զուարճանքի կեդրոնի ընդհանուր մակերեսը 24 հազար քմ է, կը գտնուի Արաբկիր վարչական շրջանին մէջ` Փափազեան 8 հասցէին մէջ: Այցելուներու յարմարաւէտութեան համար նախատեսուած է վերգետնեայ կառատուն 250 մեքենայի տեղով: Երեւանի մէջ «Ռիօ»-ն դարձաւ Հայաստանի տարածքին «Տաշիր» ընկերութիւններու խումբին կողմէ բացուած 4-րդ առեւտուրի կեդրոնը:

В Ереване открылся торгово-развлекательный центр «Р�?О»
В Ереване 13 ноября состоялось торжественное открытие торгово-развлекательного центра «Р�?О», распахнувшего свои двери перед посетителями сразу после официальной церемонии. На торжественной церемонии открытия присутствовали Президент РА Серж Саргсян, мэр Еревана Тарон Маргарян, президент группы компания «Ташир» Самвел Карапетян и другие.
Общая площадь трехэтажного торгово-развлекательного центра «Р�?О» составляет 24 тыс. кВ. м., он находится в административном районе Арабкир по адресу Папазяна, 8. В зоне охвата нового комплекса проживает более 600 тысяч человек. Для удобства посетителей предусмотрена наземная автостоянка на 250 автомашин. В Ереване «Р�?О» стал четвертым торговым центром, открытым в Армении группой компаний «Ташир». Здесь расположены продуктовый супермаркет «Ереван-сити», кинотеатр сети «Синема Стар», «Экзотариум», зона фудкорта и др.