Հունվարի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը և Վահագն Մելիքյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների և «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականի ղեկավարները:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրին շաբաթվա ընթացքում կատարված աշխատանքները և իրականացված միջոցառումները, նշեցին առաջիկա անելիքները, հանդես եկան նոր առաջարկներով:
Նախարարը կարևորեց առաջիկա շաբաթվա՝ Հայոց բանակի 25 ամյակին նվիրված միջոցառումների պատշաճ կազմակերպումն ու լայն լուսաբանումը: Քննարկվեցին աշխատանքային այլ հարցեր: Տրվեցին հանձնարարականներ, նշանակվեցին պատասխանատուներն ու համակարգողները:

В Министерстве Диаспоры РА 23 января под руководством министра Грануш Акопян состоялось совещание, в котором участвовали заместители министра Серж Срапионян и Ваагн Меликян, руководители структурных подразделений и электронного издания «Армяне сегодня».
Руководители структурных подразделений представили проделанные в течение недели текущие работы и осуществленные мероприятия, были намечены предстоящие задачи, высказаны новые предложения.
Министр отметила важность проведения на должном уровне и широкого освещения  предстоящих мероприятий, посвященных 25-летию Армянской армии.