Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ
8 декабря министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в рамках проводившейся в Гамбурге 23-ей встречи Совета М�?Д стран участников ОБСЕ встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ �?горем Поповым, Джеймсом Уорликом, Стефаном Висконти и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. В этом контексте, Эдвард Налбандян подчеркнул, что Азербайджан уже несколько месяцев отказывается выполнять договоренности, достигнутые на уровне президентов в ходе саммитов в Вене и Санкт-Петербурге, препятствуя этим созданию соответствующих условий для продвижения переговорного процесса.