Տեղի կունենա մամուլի ասուլիս՝ նվիրված «Հայապահպանության գործում նշանակալի ավանդի համար» համահայկական ամենամյա մրցանակաբաշխությանը
Հոկտեմբերի 28-ին, ժամը 12:00-ին տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության Համահայկական ծրագրերի վարչության պետ Ատոմ Մխիթարյանի և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի և Ռուսաստանի հայերի միության փոխնագահ Վլադիմիր Աղայանի մամուլի ասուլիսը՝ նվիրված «Հայապահպանության գործում նշանակալի ավանդի համար» համահայկական 2013թ մրցանակաբաշխությանը (Հասցե՝ Վ. Սարգսյան 26/1, 5-րդ հարկ, 503 սենյակ):
Համահայկական ամենամյա մրցանակաբաշխությունը ՀՀ սփյուռքի նախարարությունն իրականացնում է Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի և Ռուսաստանի հայերի միության հետ 2010 թվականից:
Մրցանակաբաշխության հայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը ս.թ. հոկտեմբերի 31-ն է: Մրցութային հանձնաժողովները մրցութային հայտերի և աշխատանքների գնահատումը կավարտեն 2013թ վերջին: Արդյունքները կամփոփվեն 2014թ սկզբին:
2013թ մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է հետևյալ անվանակարգերով՝
2.«Երիտասարդական/ուսանողական կազմակերպություն»,
3. «Լավագույն մանկական ստեղծագործություն»՝ «Հայրենիք, քեզ այսպիսին եմ տեսնում» և «Մայր իմ անուշ ու անգին»

Состоится пресс-конференция, посвященная ежегодному общеармянскому конкурсу «За значительный вклад в дело сохранения армянства»
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/images10.jpg)
28 октября в 12:00 состоится пресс-конференция начальника Управления общеармянских программ Министерства Диаспоры РА Атома Мхитаряна и вице-президента Всемирного армянского конгресса и Союза армян России Владимира Агаяна, посвященная общеармянскому конкурсу 2013г. «За значительный вклад в дело сохранения армянства» (адрес: В.Саркисяна, 26/1, 5-й этаж, комната 503).
Ежегодный общеармянский конкурс Министерство Диаспоры РА осуществляет совместно со Всемирным армянским конгрессом и Союзом армян России с 2010 года.
Крайний срок приема заявок на участие в конкурсе – 31 октября с. г. Оценку конкурсных заявок и работ конкурсные комиссии завершат в конце 2013 года. �?тоги будут подведены в начале 2014 года.